Skip to main content

AccessTr.neT

Formdan Veri Kopyalama

Formdan Veri Kopyalama

Çözüldü #1
Merhabalar değerli hocalarım. Acces ve Vba bilgim yeterli olmadığı için nasıl soracağımı ya da nette nasıl aratacağımı bilmediğimden sorumu mazur görünüz lütfen. Acceste formda alt alta yaklaşık 2bin satır veri ve 20 sütun var. Bu formdan istediğim veriyi bulduğum zaman bu veri satırın tümünü ya da 5 sütunluk veriyi kopyalamak istiyorum. Mümkün müdür acaba yapılabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden çok sağolun.
çalışmanız olsaydı cevaplaması daha kolay olurdu ayrıca kopyalamak derken amacınız da önemli; kopyalanan veriler başka bir uygulamaya mı yapıştırılacak mesela word yada notepad gibi, yoksa başka bir formda mı kullanılacak . Ama anladığım kadarıyla söyleyeyim form_current/form Geçerli olduğunda olayında o kayda ait ister tüm sütunlardaki isterse belli sütunlardaki veriler alınabilir
Hocam çalışmayı paylaşabilmem mümkün değil. Şu şekilde açıklayayım. Excelde bir satırı kopyalayıp bunu tarayıcıya Worde ppt ye ve ya text e yapıştırabiliyoruz bunun aynısı acces formundan kopyalayıp diğer programlara yapıştırabilmem mümkün müdür. Diğer programlara çıktı almaktan bahsetmiyorum. Sadece o satırı kopyalayıp istediğim yerde kullanabilmek istiyorum. Cevap için teşekkürler.
accesste de aynısı yapılabiliyor sürekli formda kayıt seçiciyi seçip Ctrl+C demeniz yeterli
[Resim: do.php?img=10675]
https://resim.accesstr.net/do.php?img=10675
Soruyu çok yanlış sorduğumu fark ettim şimdi çok özür diliyorum. Listwiev de nasıl kopyalama yapabiliriz. istediğimiz satırı ya da satırın ilk 5 sütunu gibi.
Tekrardan özür diliyorum hocam. Sürekli formmuş, listwiev ya da liste kutusu değil. Bu sürekli formun kayıt seçici kısmı kapalı, istediğimiz satırın 2. sütunundan başlayarak 5. sütunu dahil kopyalama yapmak istiyoruz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task