Skip to main content

AccessTr.neT

Vba Ambar Raporlama Oluşturması

Vba Ambar Raporlama Oluşturması

Çözüldü #1
İyi günler iyi çalışmalar program içerisindeki kodlar ile ambar raporlama kısmı oluşturmaya çalıştım ama tabiki tam olarak başarılı olamadım.

ambarrpr

Solda bulunan listede kayıtlı ürün adları tıklandığında yanda bulunan listeye o ürünün giriş bilgileri gelecek ve tıklandığında Excel veya pdf olarak raporlamasını indire bilicez veya ürün çıkış bilgileri geldiğinde listede seçilen veri pdf veya Excel olarak raporlamasını ala bilicez.

Yapmak istediğim ambara giren ürünlerin ayrı formunu yani Access kaydedilen verileri Excel bir sayfaya almak .Ambar çıkış yapan ürünlerin verilerinide aynı şekilde excelde ayrı bir sayfaya verileri almak. Ama başarılı Olamadım.

[Resim: gZYnT7.jpg]
.rar Program.rar (Dosya Boyutu: 7,5 MB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 25/01/2021, 11:24, Düzenleyen: merttr07.
(25/01/2021, 11:20)merttr07 yazdı: İyi günler iyi çalışmalar program içerisindeki kodlar ile ambar raporlama kısmı oluşturmaya çalıştım ama tabiki tam olarak başarılı olamadım.

ambarrpr

Solda bulunan listede kayıtlı ürün adları tıklandığında yanda bulunan listeye o ürünün giriş bilgileri gelecek ve tıklandığında Excel veya pdf olarak raporlamasını indire bilicez veya ürün çıkış bilgileri geldiğinde listede seçilen veri pdf veya Excel olarak raporlamasını ala bilicez.

Yapmak istediğim ambara giren ürünlerin ayrı formunu yani Access kaydedilen verileri Excel bir sayfaya almak .Ambar çıkış yapan ürünlerin verilerinide aynı şekilde excelde ayrı bir sayfaya verileri almak. Ama başarılı Olamadım.

[Resim: gZYnT7.jpg]

Tarih kısmına girdiğimiz tarihteki verileri getirmesi ve o verileride arkada Excel sayfasına alt alta yazmasını istiyorum ama bunu nasıl yapıcam bilmiyorum Access de sorgu oluştumam gerekiyor sanırım. Yani örnek 25.01.2021 tarihinde 15 kalem ayrı ürün geldi bunları ürün giriş olarak alt alta arkada Excel sayfaya yazmasını istiyorum.Veya o tarihte aynı şekilde ürün çıktı oda aynı şekilde olsun istiyorum. Yardımcı Olursanız Sevinirim.

[Resim: fPQqmP.jpg]
.rar Program.rar (Dosya Boyutu: 7,5 MB | İndirme Sayısı: 2)
Son Düzenleme: 25/01/2021, 12:59, Düzenleyen: merttr07.
çalışmanızda listbox1 olmadığı için formunuz açılmıyor
düzenleyip yeniden yükler misiniz?

ve ayrıca her soru için lütfen yeni konu açın?
(25/01/2021, 14:31)berduş yazdı: çalışmanızda listbox1 olmadığı için formunuz açılmıyor
düzenleyip yeniden yükler misiniz?

ve ayrıca her soru için lütfen yeni konu açın?
Page içinde listbox1 ve listbox2 bulunmakta birisi ürün girişleri listesini biride ürün çıkış listesini verecek girilen text box girilen tarihteki işlemleri sıralıyacak ve listbox1, listbox2 gelen işlemleri ayrı Excel sayfalarına bir çok işlem var ise alt alta aktaracak. Son halini programın alta bırakıyorum teşekkürler.Programa giriş için admin yazmanız yeterli kullanıcı adı yerine.
.rar Program.rar (Dosya Boyutu: 7,51 MB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 26/01/2021, 08:56, Düzenleyen: merttr07.
Araştırmalarıma rağmen hala halledemedim destek ola bilecek arkadaş varmı acaba.
açıkçası sorunuzu anladığımı sanmıyorum, çünkü benzer kodları çalışmanızda pek çok yerde kullanılmış.
o kodları inceleyerek zaten yapıyor olabilmeniz lazım.
aşağıdaki kodla yazılan tarihe göre verileri filtreleyip Excel sayfasına aktarabilirsiniz
benzer kodu çıkış tablosuna da uyarlayabilirsiniz.
 Call connection_open
sql0 = "select * from ürünlist where clng([Ürün_Kayıt_Tarihi])= " & CLng(CDate(Me.TextBox1.Value))
rs.Open sql0, conn, 1, 1

Worksheets("ürüngiris").Range("a1").CopyFromRecordset rs
rs.Close

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da