Skip to main content

AccessTr.neT

Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme

Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme

Çözüldü #1
sn berduş, ilginize teşekkür ederim, tam ben de onunla ilgili sorunumu hallettiğimi fakat buna bağlı farklı bir sorunla karşılaştığımı yazacaktım konuya. şöyle ki; dinamik arama yaptıktan sonra, aşağıdaki komutla listbox'ı excel'e aktarıyor fakat, aynı form'a tarih aralığı girerek listeleme yaptırmak ve gelen listbox'ı excele göndermeyi bir türlü yapamadım. örneğimi ekliyorum, bu konuda yardımınız olursa sevinirim, teşekkürler.

komut excele gönder:
Private Sub Komut95_Click()
On Error GoTo hata
DoCmd.OutputTo acQuery, "gemiler_detay_sorgu", "MicrosoftExcel(*.xls)", "", False, "", 0
MsgBox "Excele Başarılı bir şekilde veriler aktarıldı...", vbOKOnly + vbInformation, "Veri Aktarımı"
Exit Sub
Cikis:
MsgBox "kaydetme işlemi iptal edildi"
Exit Sub
hata:
If Err.Number = 2501 Then
Resume Next
Else
MsgBox Err.Description
Resume Cikis
End If
End Sub
.rar vagon_arac_takip1.rar (Dosya Boyutu: 145,89 KB | İndirme Sayısı: 3)
Konu açarken biraz daha dikkatli olabilirsek daha iyi olur, çünkü konuyu sorular yerine başka bölüme açtığınızda gözden kaçabiliyor)
siz konuyu Site Kuralları bölümüne açmışsınız,
Konu Access sorularına taşınmıştır
çok üzgünüm afedersiniz, yeni konu açma kurallarını incelerken oldu sanırım pardon.
yalnız yüklediğiniz dosya hatalı, formu açmaya çalıştığımda yığınla uyarı verdi sorguda kullanılan alanların olmadığına dair
sizde sorunsuz açılıyor mu?
evet ya bende şimdi farklı bir bilgisayarda açtım aynen dediğiz gibi. ama kayıtlı olan server bilgisayarda açıyor hayret. diğer pc den yüklemeye çalışayim.
.rar vagon_arac_takip1.rar (Dosya Boyutu: 226,23 KB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 06/03/2021, 15:07, Düzenleyen: kamil_55.
(06/03/2021, 15:04)kamil_55 yazdı: evet ya bende şimdi farklı bir bilgisayarda açtım aynen dediğiz gibi. ama kayıtlı olan server bilgisayarda açıyor hayret. diğer pc den yüklemeye çalışayim.

pardon bu seferde shift tuşu etkin gönderdim derhal düzeltiyorum
.rar vagon_arac_takip1.rar (Dosya Boyutu: 221,9 KB | İndirme Sayısı: 9)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da