Skip to main content

AccessTr.neT

Formda Aranan Kişiye Göre Kayıtların Raporda Listelenmesi

Muzaffer Emre
Muzaffer Emre
2
731

Formda Aranan Kişiye Göre Kayıtların Raporda Listelenmesi

Çözüldü #1
Merhabalar, 

Benim projede kayıt eklemeden yana sıkıntım yok, kayıtları eklediğimde "Kayıt Bul" formundaki açılır listeye eklenen kayıtlar geliyor ancak bir kişiyi birden fazla eklediğimde açılır listeye de o kadar geliyor.

Ben "Ana Tablo" daki "Sicil Adı Soyadı" sütununu yazdığımda butona tıkladığımda raporda bir şey gelmiyor, ancak "No" sütununu yazdığımda sadece o "No" ya ait 1 kayıt geliyor ama ben biliyorum ki o isimden birden fazla kayıt var, ben o kişi ile ilgili ne kadar kayıt varsa hepsinin raporda alt alta gelmesini istiyorum.

Private Sub kayitBul_Click()

DoCmd.OpenReport "Ana Tablo Rapor", acViewPreview, "", "[Ana Tablo]![No]=[Forms]![Kayıt Bul]![cboArama]", acNormal

End Sub

Bu konuda yardım edebilir misiniz acaba?
.zip izin takip.zip (Dosya Boyutu: 458,03 KB | İndirme Sayısı: 1)
(22/03/2021, 12:16)Muzaffer Emre yazdı: Merhabalar, 

Benim projede kayıt eklemeden yana sıkıntım yok, kayıtları eklediğimde "Kayıt Bul" formundaki açılır listeye eklenen kayıtlar geliyor ancak bir kişiyi birden fazla eklediğimde açılır listeye de o kadar geliyor.

Ben "Ana Tablo" daki "Sicil Adı Soyadı" sütununu yazdığımda butona tıkladığımda raporda bir şey gelmiyor, ancak "No" sütununu yazdığımda sadece o "No" ya ait 1 kayıt geliyor ama ben biliyorum ki o isimden birden fazla kayıt var, ben o kişi ile ilgili ne kadar kayıt varsa hepsinin raporda alt alta gelmesini istiyorum.

Private Sub kayitBul_Click()

DoCmd.OpenReport "Ana Tablo Rapor", acViewPreview, "", "[Ana Tablo]![No]=[Forms]![Kayıt Bul]![cboArama]", acNormal

End Sub

Bu konuda yardım edebilir misiniz acaba?

Başka Forumda Cevaplandı, bilginiz olsun.
.rar izin takip2.rar (Dosya Boyutu: 214,49 KB | İndirme Sayısı: 6)
İyi Günler...

Açılmış Konu Varken, Yeni Konu Açmak İstemedim. Ekte ki Resimde Görülen Form İçin, Öğrenci Numarasını Değiştirdiğimde, Yeni Girilen Öğrenci Numarasına Ait Bilgilerin Geleceği Bir Buton Nasıl Eklerim?
Yazdır Butonunu Hazır Olduğu İçin Ekleyebildim. Fakat Yeni Değeri Getirecek Bilgim Yok.

Şimdiden Teşekkürler.
Son Düzenleme: 07/04/2021, 14:52, Düzenleyen: Umutt KAYA.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task