Skip to main content

AccessTr.neT

Filtrelenmiş Excel Sayfasından Whatsapp Üzerinden Pdf Ekli Dosya Gönderme Hakkında

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
15
1389

Filtrelenmiş Excel Sayfasından Whatsapp Üzerinden Pdf Ekli Dosya Gönderme Hakkında

Çözüldü #1
Herkese iyi kandiller sağlık günler.
Ekli uygulamada excelden whatsapp ile text ve resimli mesajlar gönderilebiliyor fakat PDF dosya gönderimi nasıl yapılabilir. Sayfada filtreleme yapıldığı durumlarda kodu nasıl revize etmemiz lazım ki sadece filtrelenmiş numaralara mesajlar gönderilebilsin.
.rar WHATSAPP Mesaj.rar (Dosya Boyutu: 79,33 KB | İndirme Sayısı: 14)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Sub DikdörtgenKöþeleriYuvarlatýlmýþ1_Týkla()

Dim son As Long, rg As Range

Dim ie As InternetExplorer

son = Range("A:A").Find("*", , , , , xlPrevious).Row
If son = 1 Then Exit Sub

For Each rg In Range("A2:A" & son).SpecialCells(xlCellTypeVisible)
    Set ie = New InternetExplorer
    ActiveSheet.Shapes("Ýmza").Copy
    ie.Navigate "https://web.whatsapp.com/send?phone=" & Cells(rg.Row, 1) & "&text=" & Cells(rg.Row, 2)
    Application.Wait Now + TimeValue("00:00:05")
    Call SendKeys("^V")
    Application.Wait Now + TimeValue("00:00:05")
    Call SendKeys("{ENTER}", True)
Next

Set rg = Nothing
End Sub
@feraz hocam teşekkürler. Bu kod mevcut kod bloğunun  devamına mı yapıştırılmalı yoksa filtreli mesaj için ayrı bir buton tanımlayıp click olayına mı yazılmalı. Yoksa eski kod bloğu yerine hem filtreli hem filtresiz sayfada ki  mesajların her iki durumda da gönderimi için kullanılabilir mi.
Access Çekirgesi 

Son Düzenleme: 09/05/2021, 09:30, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
Rica ederim.
Eski kodu silip sadece yapıştırın.Sayfa isimleri eklenmediği için kod hangi sayfada çalışırsa orda işlem yapar.
Yada sayfaya bir commandbutton ekleyin sub ile end sub arasındakileri ekleyin.
Bu arada neden başka konuda eklediğim kodları kullanmıyorsunuz buda ayrı sorun ve sıradaki soru büyük ihtimalle imza eklenmiyor olacak Img-cray
(09/05/2021, 11:37)feraz yazdı: Bu arada neden başka konuda eklediğim kodları kullanmıyorsunuz buda ayrı sorun ve sıradaki soru büyük ihtimalle imza eklenmiyor olacak

@feraz hocam burda ne demek istediğinizi anlamadım. İmza mail ile ilgili bir sıkıntı idi. Whatssapp da böyle bir şey söz konusu değil. Sıradaki soru zaten ilk sorduğum soruydu Img-grin Yabancı kaynaklarda bulamadım kimsenin aklına gelmemiş herhalde PDF yada herhangi bir tür dosyanın toplu mesaja eklenmesi. Sizin de söylediğiniz benim de son çare olarak düşündüğüm google drive ya da benzer uygulamalar üzerinden link verip dosyanın indirilmesi seçeneği ama dediğim gibi müşteri kitlemiz bu tarz bir indirme yöntemini pek kullanabilecek düzeyde maalesef değil, uğraşmak da istemezler bu yüzden çözüm arayışındayım.
Access Çekirgesi 

Son Düzenleme: 09/05/2021, 19:45, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
(09/05/2021, 16:49)Oğuz Türkyılmaz yazdı: burda ne demek istediğinizi anlamadım
Dosyadaki imza resmi var onu bende bu kod göndermemişti sanırım ondan yazdım maildeki imza olayı değil abey.Resimi gönderiyorsa sorun değil zaten.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da