Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Form Ve Alt Formda Bir Alanı Güncelleme

Alt Form Ve Alt Formda Bir Alanı Güncelleme

Çözüldü #1
Hayırlı günler. Bu konuyu sitede araştırdım ve kendi uygulamama uyguladım. Fakat bir türlü alanı güncelleme yaptıramadım. Bu konuda ne yapmam lazım teşekkür ederim. Kişi_Bilgisi formunda teslim tarihi güncelleme yapması gerekiyor.
Örneğin;Ekteki örnekte BMW 116İ araç teslim tarihi günün tarihini geçmesine rağmen araç galeride görünmüyor.
.rar OTOKİRALAMA.rar (Dosya Boyutu: 299,19 KB | İndirme Sayısı: 8)
Son Düzenleme: 27/09/2021, 10:16, Düzenleyen: hegu.
Çalışmanızı eklerken doğrudan sorunuzla ilgili değilse lütfen pencere gizleme ve şifreleme gibi özellikleri devre dışı bırakıp çalışmanızı öyle ekleyin.

(27/09/2021, 10:09)hegu yazdı: Kişi_Bilgisi formunda teslim tarihi güncelleme yapması gerekiyor.
kusura bakmayın bu kısmı atlamışım
Sayın Berduş hocam o şekilde ekledim diye düşündüm. Özür dilerim.

(27/09/2021, 10:15)berduş yazdı: Çalışmanızı eklerken doğrudan sorunuzla ilgili değilse lütfen pencere gizleme ve şifreleme gibi özellikleri devre dışı bırakıp çalışmanızı öyle ekleyin.

(27/09/2021, 10:09)hegu yazdı: Kişi_Bilgisi formunda teslim tarihi güncelleme yapması gerekiyor.
kusura bakmayın bu kısmı atlamışım
O kısmı siz yazdıktan sonra yazdım. Ben özür dilerim.
Son Düzenleme: 27/09/2021, 10:20, Düzenleyen: hegu.
ben soruyu tam anlayamadım galiba
Kişi_Bilgisi formunda 2 buton var galeridekileri ve dışardakileri gösteren, bu butonlara basınca gelen formlar mı düzenlenecek?
çünkü bu formlarda kullanılan sorgular mevcut tarihe değil sadece tablodaki araç durumu alanındaki değere bakıyor, ki aslında mantıken doğru olan bu müşteri zamanında teslim etmemiş olabilir.
sorunu biraz daha açıklayarak anlatabilir misiniz?
hangi buton, hangi form, hangi tablo... )
Sayın Berduş Hocam,
örnekteki BMW 116İ araç normalde 15.09.2021 tarihinde teslim edilmesine rağmen hala kirada bölümünde görünüyor.
Kişi bilgisinde Hüseyin Nereye kişisine gelince orada kiralanan araç BMW 116İ 15.09.2021 tarihinde teslim edilmiş görünüyor. Fakat kiradaki araçların içinde görünüyor. Şu şekilde yaparsam düzeltiyor. Teslim tarihini tekrar yazarsam o zaman işlemi düzeltiyor. Ben teslim tarihini kiralama tarihini yazarken yazıyorum. İnşallah konuyu analatabilmişimdir.

Not: Bu arada [Ode_Ta] kısmında olay yordamı var.
Son Düzenleme: 27/09/2021, 10:53, Düzenleyen: hegu.
(27/09/2021, 10:52)hegu yazdı: BMW 116İ 15.09.2021 tarihinde teslim edilmiş görünüyor.
açıkçası arabanın teslim edildiği bilgisi hangi tabloda bulamadım,
araç bilgisi tablosunda sadece opel için galeride bilgisi var
arabaların teslim edildiği bilgisi hangi tablonun hangi alanına kaydediliyor?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da