Skip to main content

AccessTr.neT

Excel Userformdan Print Nasıl Alınır.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
3
414

Excel Userformdan Print Nasıl Alınır.

Çözüldü #1
Merhaba
Uygulamam da Userform üzerinde hesaplamaları  yaptırdıktan sonra bu hesaplamalardan ihtiyacım olanları Teklif mektubu Formuma çekiyorum. Teklif formumdaki bilgilerin çıktısını alabileceğim ve  PDF ye çevirebileceğim ve üzerinde düzenleme yapabileceğim crystal report türü bir yardımcı program mı gerekiyor yada  accesse bağlayıp Access üzerinden mi rapor alınmalı ki bu seçenek bana uymuyor. Dosyayı gönderdiğim kişilerin ek bir programa ihtiyaç duymadan form üzerindeki bilgilerden oluşturulmuş teklif mektubunun çıktısını almaları gerekiyor. Böyle bir durumda ne yapılabilir. Teşekkürler.

[Resim: do.php?img=11289]
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 29/09/2021, 06:58, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
Merhaba Oğuz Bey

Formunuzdaki verilerden nasıl bir rapor oluşturmak istiyorsunuz tam anlamadım ancak rapor oluşturmak için Crystal Reports tarzı bir program kullanmanıza gerek yok. Formunuzdaki verileri kullanarak
  1. bir word dosyası oluşturup docx ve/veya pdf olarak kaydetmek (Örnek uygulama videosu: Excel verileri ile word formatlı rapor oluşturma)
  2. formunuzdaki verileri kullanarak bir pdf formu doldurup kaydetmek (Örnek uygulama videosu: Excel formdan pdf form ile rapor oluşturma)
gibi opsiyonlar kullanabilirsiniz.

Her ikisine örnek olabilmesi açısından basit anlatımları olan iki video linkini yanlarına ekledim. İstediğiniz bu tip bir şey midir?
@atoykan hocam istediğim şey Access deki raporlama gibi çalışan bir sistemdi ama o olamadığı için bende Excel de bir sayfayı çıktıda görmek istediğim şekilde bir rapor sayfasıymış gibi düzenledim. Userformdan print basıldığında o sayfayı aynı userformdan Excel sayfasına çektiğim verilerle doldurup sayfanın PDF şeklinde çıktısını alacağım. Başka bir çözüm üretemedim. Yeni konu açıp bununla ilgili sorumu soracağım. İlginiz için teşekkür ederim.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Rica ederiz, iyi çalışmalar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task