Skip to main content

AccessTr.neT

Formda "tc" Ye Göre Sorgulama Tablo Da Var İse Devam Yoksa Yeni Form Açılması

Formda "tc" Ye Göre Sorgulama Tablo Da Var İse Devam Yoksa Yeni Form Açılması

Çözüldü #1
Hastalarla ilgili bir basit çalışma yapıyorum. Hastatanıları diye formum var. Eğer Hasta daha önce gelmiş ise Hasta bilgileri formunu açmadan devam etsin. Yok hasta ilk defa geliyor ise Hasta Bilgileri TC dolu olarak gelsin kişinin diger bilgilerini dolduralım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Saat:01:54

Ayrıca 11 karakterli "TC" biçim nasıl yapılır.
.rar Sorgulama.rar (Dosya Boyutu: 69,14 KB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 06/11/2021, 01:58, Düzenleyen: MURAT42.
Merhaba Sayın @MURAT42

Konu açmadan önce benzer soru ve konular mevcut mu sitede aratmanız ve cevap bulamaz ya da geliştiremezseniz konu açmanız gerekmektedir. Mükerrer kayıt engelleme konulu çok sayıda başlığımız ve örnek sitemizde mevcut, öncelikle bunları inceleyin.

En basit yöntem ile TC kimlik alanınızın güncelleştirme sonrasına mükerrer kayıt kontrolü ekleyip kayıt mevcut ise istediğiniz bilgileri forma yükletebilir daha sonra istediğiniz işlemlere devam edebilir şayet kayıt yok ise hasta kayıt işlemlerinin ardından devam edebilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Lakin mantığı bende biliyorum. Ama yazamadım. Ne diyeyim ?
(06/11/2021, 13:32)MURAT42 yazdı: Cevabınız için teşekkürler. Lakin mantığı bende biliyorum. Ama yazamadım. Ne diyeyim ?

Öncelikle uygulamanızda sıkıntı yaratacak hatalar var gözden geçirmeniz gerek, kontrollerde alan adlarında da Türkçe karakter ve büyük harfler kullanmayın. Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar başlıklı konuyu dikkatle incelemenizde fayda var. İstediğiniz kontrol yönünden düzenleme yaptım inceleyip çalışmanıza uyarlayabilirsiniz.
.rar Sorgulama_editedatoykan.rar (Dosya Boyutu: 78,5 KB | İndirme Sayısı: 6)
Teşekkürler. İşlem tamam. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task