Skip to main content

AccessTr.neT

Firmalara Göre Aylık Tutarlar

Firmalara Göre Aylık Tutarlar

Çözüldü #1
Slm firmaların aylık tahsilatlarını birden fazla aynı firmayı tek firma olarak aylık yıllık raporlama istiyotum.Gruplama gibi bir şey olabilirmi teşekkürler.
.rar bankatakipcetveliSON.rar (Dosya Boyutu: 645,93 KB | İndirme Sayısı: 13)
Buralar sizlerle güzel.İyiki varsınız. Shy
Ne demek istediğinizi bir anlarsam çözüm önermeye çalışacağım da yok olmuyor. İlk okuduğum ile sonra okuduğum arasında fark yok sürekli "fatal error".

Ne yapmak istediğinizi daha açık ifade eder misiniz?
Günlük firmalardan gelen tahsilatları aylık toplatıp her firma için sırayla atıyorum a firması b firması ekim ayında toplamları bunu istiyorum.Günlük tahsiletlar ay sonunda firma firma raporlama istiyorum
aşağıdakine benzer bir sorgu işinize yarayabilir
SELECT Tablo1.müşterifirmaadı, Format([tarih],"yyyymm") AS aylık, Sum(Tablo1.tutar) AS Toplatutar
FROM Tablo1
GROUP BY Tablo1.müşterifirmaadı, Format([tarih],"yyyymm");
(08/11/2022, 10:52)berduş yazdı: aşağıdakine benzer bir sorgu işinize yarayabilir
SELECT Tablo1.müşterifirmaadı, Format([tarih],"yyyymm") AS aylık, Sum(Tablo1.tutar) AS Toplatutar
FROM Tablo1
GROUP BY Tablo1.müşterifirmaadı, Format([tarih],"yyyymm");

Kardeşim işimi gördü ama mesela firmadan aynı firmadan dört işlem var dört aynı firma ismi geliyor.Tek firma ismi gelsin karşısında toplam olsun ..Teşekkürler
Yalniz kod zaten firma ismine gore grupluyor yani aynı firmaya ait tüm değerler toplanıp o firmaya yazılıyor
Firma isimlerini dikkatlice kontrol ettiniz mi? Fazladan eklenmiş boşluklar nedeniyle  farklı firmaymış gibi işlem görebilir
Gerçi siz aylık gruplamak istediğinizi belirtmişsiniz dolayısıyla farklı yıl ve ayları kendi yıl ay bazında grupluyor
Yani kod sorguyu 2 kritere gore grupluyor
1 - firma adı
2 - işlemin gerçekleştiği yıl-ay

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da