Skip to main content

AccessTr.neT

Dlast Komutuyla Getirilen Sayıya +1 Ekleyerek İstenilen Alana Yapıştırma

Dlast Komutuyla Getirilen Sayıya +1 Ekleyerek İstenilen Alana Yapıştırma

Çözüldü #1
Merhaba Sayın Access ailesi. Sayenizde bilgilerime bilgi katıyorum, öğreniyorum. Vba da zorluk çekmeye devam ediyorum. Kodları artık yorumlayabiliyorum ancak yazma konusunda çok çok gerideyim. 

Sorumu örnek ekleyerek anlatacağım. 

Örneğimde Tabloda Defterno olarak bir sütun mevcut. Ben forma DLAST komutuyla son verilen defterno bilgisini getirdim.

YENİ KAYIT alanında tablodaki son defterno kaydı görünmektedir. Bu son kayıttaki sayının Forma koymuş olduğum GETİR butonuna tıklanarak kopyalanmasını sağladım. 

İSTEDİĞİM ŞEY bu sayıya +1 eklenerek "Verilebilecek Defter Nosu ....' dır. Defterno sayısını vermek istemisiniz?" şeklinde bir msgbox kutusu Yapmak. Msgbox kutusu Evet yada Hayır şeklinde sorduğunda EVET tıklandığında bu sayının defterno metin kutusuna yapıştırılmasıdır.

Tıkandığım nokta Vba kodu içerisinde +1 ekleyerek toplama yapıp, Msgbox içerisine yapıştırma yapamadım. 
Msgbox DoCmd.RunCommand acCmdPaste yazdığımda kırmızıya dönüyor. Bu kısmı geçemediğim için ileriki safhalara çözüm bakamadım.
.rar Deneme.rar (Dosya Boyutu: 57,16 KB | İndirme Sayısı: 2)
Hayır derse ne olacak? Kodlarınızı hep bu mantık ile düşünmelisiniz olası durumları değerlendirerek geliştirme yapmalısınız. Hayır seçilmesi durumunda yapılacakları da belirtirseniz nasıl çözümleyeceğinizi belirleriz. Sayın @hegu 'nun da ilgilenmem gereken bir çalışması var dün gece bakarım demiştim ancak işim çok uzadığından fırsatım olmadı bugün toplantı çıkışında her iki konuya da bakarım.
Hayır denirse msgbox kapanacak hocam. herhangi bir işlem yapılmayacak.
Getir buton kodunu aşağıdaki kod ile değiştirin.
If MsgBox("Verilebilecek Defter Numarası " & sondeftersayisi + 1 & "'dir. Belirtilen Numarayı vermek istiyor musunuz", vbYesNo) = vbYes Then
Me.defterno = sondeftersayisi + 1
Else
Exit Sub
End If
Teşekkürler hocam sorun çözülmüştür. Saygılar sunarım

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task