Skip to main content

AccessTr.neT

Access'te Metin Kutusu1'deki Harfe Göre Metinkutusu2'ye Değer Atanması

Access'te Metin Kutusu1'deki Harfe Göre Metinkutusu2'ye Değer Atanması

Çözüldü #1
Hayırlı günler
Benim uygulamada siparişnu alanındaki kelimenin içinde I,M var ise günekle kutusu otomatik olarak 730 yazsın. 
siparişnu alanındaki kelimenin içinde O,Y var ise günekle kutusu otomatik olarak 365 yazsın. 
siparişnu alanındaki kelimenin içinde E,H var ise günekle kutusu otomatik olarak 0 yazsın.
Ben sadece sayenizde 
Me.günekle = IIf([siparişnu] Like "*k*" Or [siparişnu] Like "*y*" Or [siparişnu] Like "*j*", 365, 730) 
yaptım ama bu nu zenginleştiremedim. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.
.rar Metin kutusu içindeki harfe göre değer veerme.rar (Dosya Boyutu: 24,56 KB | İndirme Sayısı: 3)
Bu harfler yoksa?
(03/12/2022, 11:12)atoykan yazdı: Bu harfler yoksa?

Hocam bu harflerden başka harf olmayacak
Kodunuzu aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz

Me.günekle = IIf([siparişnu] Like "*I*" Or [siparişnu] Like "*M*", 730, IIf([siparişnu] Like "*O*" Or [siparişnu] Like "*Y*", 365, IIf([siparişnu] Like "*E*" Or [siparişnu] Like "*H*", 0, "HATALI GİRİŞ KONTROL EDİNİZ")))

Hızla cevap yazayım derken kod satırını bölmeye niyetlenip vazgeçmişim o yüzden arada anlamsız bir & bağlacı var kodu revize ettim bu halini dikkate alın.
(03/12/2022, 11:21)atoykan yazdı: Kodunuzu aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz

Me.günekle = IIf([siparişnu] Like "*I*" Or [siparişnu] Like "*M*", 730," & IIf([siparişnu] Like "*O*" Or [siparişnu] Like "*Y*", 365, IIf([siparişnu] Like "*E*" Or [siparişnu] Like "*H*", 0, "HATALI GİRİŞ KONTROL EDİNİZ")))

Ellerin dert görmesin hocam deneyeceğim.
(03/12/2022, 11:26)ertuğrul2022 yazdı:
(03/12/2022, 11:21)atoykan yazdı: Kodunuzu aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz

Me.günekle = IIf([siparişnu] Like "*I*" Or [siparişnu] Like "*M*", 730," & IIf([siparişnu] Like "*O*" Or [siparişnu] Like "*Y*", 365, IIf([siparişnu] Like "*E*" Or [siparişnu] Like "*H*", 0, "HATALI GİRİŞ KONTROL EDİNİZ")))

Ellerin dert görmesin hocam deneyeceğim.
Hocam kod çalışıyor ancak sipariş kutusuna kod içindeki harflerden başka yazılmayacak ama eskaza yanlış harf yazılırsa kod hata veriyor ve kullanıcıyı kod sayfasına yönlendiriyor. Bu konuda ne yapabilirim. 
Değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 03/12/2022, 16:15, Düzenleyen: ertuğrul2022.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da