Skip to main content

AccessTr.neT

Access Excel Aktarım Ve Rnd İşlevi

Access Excel Aktarım Ve Rnd İşlevi

Çözüldü #1
Sevgili arkadaşlar ve hocalarım merhabalar ekteki resimlerdeki işlemlerle yapamadığım iki işlemim var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... Uygulamayı maalesef iş bilgisayarımda olduğu için ekleyemedim...

1) Access veritabanımda var olan bir tablomu Excel e aktarmak istiyorum Excel açılıyor, istediğim tüm görsel işlemleri yapıyor fakat tablodaki tüm verileri sırasıyla yazdıramıyorum sadece ilk sıradaki kaydı aktarıyor. İstediğim şey şu ki örneğin açılacak Excel deki A3 hücresinden itibaren tablodaki "personel" alanındaki kayıtları aktarsın // B3 den itibaren başka bir alandaki kayıtları...

2) İkinci sorum ise ikinci resimdeki gibi örneğin form açılış bölümüne Rnd işlevi yazıyorum fakat her defasında aynı sayıdan başlıyor ve aynı sırayla devam ediyor. Yani formu açtığımda örneğin ilk olarak DAİMA 10 sayısını seçiyor, sonra da 25 e atlıyor hep aynı sırayla devam ediyor benm istediğim ise en başta da hep rastgele değişik bir sayı seçsin ve yine değişik sırayla devam etsin...

Sorularımın cevapları belki çok basit şeyler olabilir fakat çoğu yöntemi denememe rağmen çözüm bulamadım eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...
2. sorunuz için rnd fonksiyonundan önce yanılmıyorsam randomize kodu ekleniyordu
Not: Lütfen her konuda tek soru sormaya özen gösterin
(01/02/2023, 17:13)berduş yazdı: 2. sorunuz için rnd fonksiyonundan önce yanılmıyorsam randomize kodu ekleniyordu
Not: Lütfen her konuda tek soru sormaya özen gösterin

Randomize kodu derken hocam? Kusura bakmayın anlayamadım
Daha önce açtığınız konuların birinde vardı. O konuda kodun kullanımıyla ilgili örnek mevcut

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task