Skip to main content

AccessTr.neT

Access Formu Üzerinde Biçimlendirme Hakkında

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
3
241

Access Formu Üzerinde Biçimlendirme Hakkında

Çözüldü #1
Herkese Hayırlı Ramazanlar

Resimde görüldüğü üzere Formun biçimlendirme menüsünde ki Vurgu ön rengi özelliğinden fare ile buton üzerine gelindiğinde yazının Kırmızı ya dönmesi ayarlanabiliyor. Fakat aynı zamanda fontun da büyümesini ve fare çekildiğinde fontun eskiye dönmesini nasıl sağlayabilirim. Excel de bu işlemi label'ın Caption özelliği üzerinde kod ile yapabiliyorum ama Access de beceremedim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

[Resim: do.php?img=15289]

Konuyu Yanlışlıkla Excel bölümünde açtım. Kusuruma bakmayın.
.rar Forum.rar (Dosya Boyutu: 21,39 KB | İndirme Sayısı: 3)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 07/04/2023, 09:30, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
(07/04/2023, 09:29)Oğuz Türkyılmaz yazdı: Herkese Hayırlı Ramazanlar

Resimde görüldüğü üzere Formun biçimlendirme menüsünde ki Vurgu ön rengi özelliğinden fare ile buton üzerine gelindiğinde yazının Kırmızı ya dönmesi ayarlanabiliyor. Fakat aynı zamanda fontun da büyümesini ve fare çekildiğinde fontun eskiye dönmesini nasıl sağlayabilirim. Excel de bu işlemi label'ın Caption özelliği üzerinde kod ile yapabiliyorum ama Access de beceremedim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

[Resim: do.php?img=15289]

Konuyu Yanlışlıkla Excel bölümünde açtım. Kusuruma bakmayın.

Foruma konuyu yükledikten sonra bakamadım konu beni delirttiği için Butonlar yerine resimler ekledim onlara tıklayınca label nesnelerini kontrpl edebilirim belki dedim ama fontu büyütüyorum fakat tıklayıp seçinçe Tıklanan resmin altındaki kırmızıya dönen ve büyüyen label yine eski haline dönüyor ne yaptımsa olmadı. Bu şekilde kullanacağım artık yoksa sürmenaj olacağım.

[Resim: do.php?img=15291]
.rar Forum.rar (Dosya Boyutu: 52,11 KB | İndirme Sayısı: 2)
Access Çekirgesi 

oğuz bey aşağıdaki dosya örneği işinize yarayabilir
https://accesstr.net/konu-access-gizleme...#pid189968
https://accesstr.net/attachment.php?aid=36060
Son halini yüklüyorum @berduş hocam dosyanın hem Access gizleniyor hemde sistem tepsisine alınıyor tüm formlar. Sadece sistem tepsisinde Access logosu da çıkıyor onu engellemenin yokunu bulamadım.
.zip KT Grup.zip (Dosya Boyutu: 441,45 KB | İndirme Sayısı: 5)
Access Çekirgesi 

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task