Skip to main content

AccessTr.neT

Altformda Tarihe Göre Sıralama Hakkında

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
9
259

Altformda Tarihe Göre Sıralama Hakkında

Çözüldü #1
Merhaba Formumda vade tarihi bölümünde Tarihe göre sıralama yapması için sorguda nasıl bir kriter kullanmam gerekiyor. Form açıldığında Tarihleri AY bazında Küçükten büyüğe doğru sıralamak istiyorum. Şu anki sıralamayı sadece gün bazında yapabiliyorum.

[Resim: do.php?img=15332]

[Resim: do.php?img=15333]
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

resimlerde hata görünmüyor
alan gerçek tarihse -ki tablodan between ile doğru verileri alıyorsanız doğrudur- sıralama kodunuz doğru ama resimde görünmediği için bu sıralamadan önce başka bir sıralama varsa ilk o olduğu için vade sıralaması hatalı olabilir
(02/05/2023, 13:21)berduş yazdı: resimlerde hata görünmüyor
alan gerçek tarihse -ki tablodan between ile doğru verileri alıyorsanız doğrudur- sıralama kodunuz doğru ama resimde görünmediği için bu sıralamadan önce başka bir sıralama varsa ilk o olduğu için vade sıralaması hatalı olabilir.

@berduş hocam veriler doğru, sıralamayı şöyle yapsın istiyorum. Resimdeki tarihlerde ilk tarihler Ocak Şubat aait veri yok...

01.01.2023
02.01.2023
07.01.2023
01.02.2023
03.02.2023
28.02.2023
01.03.2023
05.03.2023
Access Çekirgesi 

Son Düzenleme: 02/05/2023, 13:40, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
yapmak istediğiniz anladım zaten verdiğim cevap da ona göreydi
(02/05/2023, 13:34)Oğuz Türkyılmaz yazdı: resimde görünmediği için bu sıralamadan önce başka bir sıralama varsa ilk o olduğu için vade sıralaması hatalı olabilir
tek sıralama varsa doğru sıralamalıydı, ama ondan önceki alanlarda da sıralama yapılmışsa sıralamayı onlar belirler
resimden anladığım kadarıyla sıralama önceliği POLİÇE NO'ya göre sanki
(02/05/2023, 13:39)berduş yazdı: yapmak istediğiniz anladım zaten verdiğim cevap da ona göreydi[quote='Oğuz Türkyılmaz' pid='190051' dateline='1683023659']
resimde görünmediği için bu sıralamadan önce başka bir sıralama varsa ilk o olduğu için vade sıralaması hatalı olabilir
tek sıralama varsa doğru sıralamalıydı, ama ondan önceki alanlarda da sıralama yapılmışsa sıralamayı onlar belirler
resimden anladığım kadarıyla sıralama önceliği POLİÇE NO'ya göre sanki
[/quot

Sorguda PoliçeNo da sıralama yok @berduş hocam

[Resim: do.php?img=15334]
Access Çekirgesi 

bir önerim yok
doktora gitmek yerine resminizi gönderirseniz teşhis bu kadar olur

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task