Skip to main content

AccessTr.neT

Formu pasif yapmak

Formu pasif yapmak

Çözüldü #1
Kusura kalmayın, belki soracağım soru çok basit olabilir ama ben karar veremedim. Uygulamamda temizlik firmalarının çalışan elemanlarının formları var. İleride kıdem ve ihbar tazminatlarının takibi açısından,işten ayrılan personelin formlarını silmek yerine pasif yapmak istiyorum.Bunun için tabloda veri türü alanını evet/hayır olarak ayarlayarak form üzerinde ayrılan işçileri işaretleyerek mi takip edeyim, yoksa daha şık bir uygulama bilen varmıdır. Teşekkürler
Çözüldü #2
bence veriyi pasifize etmek daha mantıklı olur geçmişe dönük kayıtları ihtiyacınız olduğunda verilere ulaşabilmeniz lazım.
Kendimce fikir vermesi açısından şöyle yapabilirsin

tablona bi alan dahil edersin(durum)
forma eklersin ve açılan kutu yaparsın
değer listesinide(İşten Ayrıldı,Çalışıyor v.s) yapabilirsin
durum alanının sizinde dediğiniz gibi onay kutusu yapsanızda olur.
Programdaki ağacı ve dallarını sen oluşturuyosun.

Şıklık derken görselliğiö kastetdiyseniz oda sizin becerinize kalmış istediğiniz gibi düzenlersiniz.
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
Teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da