Skip to main content

AccessTr.neT

access te seçime göre toplama

access te seçime göre toplama

Çözüldü #1
Merhaba,
Access'te yeniyim. İki adet tablom var, birbirleri ile ilişkili.
Bir tane form sayfası oluşturup, üstte açılır kutu bulunduğu halde, toplamları bu form sayfasına alsın istiyorum. (Örneğin; Üstteki açılır kutu'dan "bir isim" seçildiğinde, alt bölümde, aylara göre ilgili "ismin" toplamlarını yazsın.)

Anlatımımda eksiklikler olabilir, eki inceleyiniz.
.zip suz_ve_topla.zip (Dosya Boyutu: 69,78 KB | İndirme Sayısı: 33)
Çözüldü #2
İstediğinizi yapmak kolay ancak önce tablolarınızdaki yanlışları düzeltmelisiniz.

- Tablo, form, rapor vb. hiçbir yerde Türkçe karakter kullanmayın
- Eğer iki veya daha fazla kelimeden oluşan isimler verecekseniz aralarında boşluk yerine alt çizgi _ işareti kullanın.
- Tablolarda Birincil Anahtar olarak Otomatik Sayı kullanmak daha iyidir. İlişki kurulacak karşı tablodaki alan ise Sayı türünde olmalıdır.

Örnek dosyayı inceleyiniz lütfen.
.rar SORGULAMA.rar (Dosya Boyutu: 49,61 KB | İndirme Sayısı: 59)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Sayın alpeki99 hocanın üstteki uyarılarına mutlaka riayet ediniz.

Sizin örneğinizde (her ne kadar doğru alan adları kullanmamış olsanızda) Televizyon ve Ocak ayı için formülü alttaki gibi kullanabilirsiniz.
=DSum("[Televizyon]";"[Evrak Tablosu]";"[Adı Soyadı]='" & [Açılan Kutu2] & "' AND month(Tarih)=1")

Diğer kutulara bunu uyarlayabilirsiniz.
Mesajlarımızı Türkçe yazım kurallarına uygun yazalım.
Emeğe saygı gösterelim, bir teşekkürü çok görmeyelim.
Çözüldü #4
Değerli arkadaşlar çok teşekkür ederim. Lakin "maytas" hocam nokta vuruşu yaptı. Söylemek istediğim tam anlamıyla buydu. Eksik olmayınız değerli üstadım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task