Skip to main content

AccessTr.neT

Banka hesap takibinde yapamadıklarım?

Banka hesap takibinde yapamadıklarım?

Çözüldü #1
Değerli forum dostları ve hocalarım;

Günaydın.

Oturduğum apartmanda yönetim bazı bankalarda hesap açtırmakta ve bu bankalarda biriken paraları, kısa süreli gelir getirici yatırım araçlarına yatırmaktadır. Bunlardan biri de B tipi Likit Fon alım satımı yapmak ve aradaki (alım-satım farkından) getiriden yararlanmadır.

Bilindiği üzere bankalar, satın alınan bu fon karşılığında yatırımcı kişiye (yatırılan para tutarı, fon adedi ve her bir adet fonun birim fiyatını gösteren) bir makbuz vermektedir.

Bu fonun tümü bir anda ya da kısmen parça parça satılarak paraya çevrilmektedir. Getiriden %10 gelir vergisi kesilmektedir.

Ben de apartman yönetiminin bankalarda bu tür fon hesaplarına yatırılan paraları ve getirilerini izlemek ve denetlemek üzere, Access dosyasında 2 tablo ve 2 alt form hazırladım. Ancak çok uğraşmama karşın, aşağıdaki gibi bir çalışmayı sonuçlandıramadım.

Özetlersem, Fon Takip Ana Form'unda bir bankayı seçtiğimde; 1. alt formda yıl içinde satın alınan tüm fonlara ait kayıtlarının alt alta sıralı gelmesini ve her bir fon alım kaydının üzerine tıkladığımda da, alttaki 2. altformda sadece seçilen bu fon alımıyla ilgili satış kayıtlarının sıralı olarak listelenmesini istiyorum.

Yapılması gerekenleri bir kez de Excel dosyasında göstermeye çalıştım.

Sizlerin bilgi, deneyimlerinden ve farklı bakış açılarına göre oluşan bir kaç örneğe ihtiyacım bulunmaktadır.

Bana değerli yardımlarınızı ve katkılarınızı esirgemiyeceğinize eminim.

Değerli dostlar ve hocalarım, vereceğiniz destek için öncelikle teşekkürü bir borç bilirim.

Sevgi ve saygılar.
.rar BankaFonTakibi.rar (Dosya Boyutu: 22,64 KB | İndirme Sayısı: 40)
Son Düzenleme: 14/03/2009, 12:30, Düzenleyen: assenucler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Banka hesap takibinde yapamadıklarım? - Yazar: assenucler - 14/03/2009, 11:58
Task