Skip to main content

AccessTr.neT

Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak

Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak

Çözüldü #1
Arkadaşlar kolay gelsin.. İlk önce şunu söylemek isterim ki, daha önce Access ile ilgili başka sitelerden bilgi araştırırken şans eseri bu siteyi buldum, kayıt olduğumdan beri sorulara verilen cevapları ve örnekleri ilgiyle izliyorum, form canlı, kullanıcılar ilgili, yöneticilerin bilgili olduğunu gördüm, kısaca herşey için teşekkürler. (Samimi düşüncelerimdi)

Acceste amatör olarak program yapmaya çalışıyorum, ancak hem mantık hatası yapmamak istiyorum, hemde yöntem olarak bilmediğimi öğrenmek istiyorum.

Merak ettiklerimden,
Birincisi : Yapmaya çalıştığım programda 2000 kayıtlı kişi var, bunlarla ilgili tablolarda bilgiler var, sanki personel programı gibi. Her bir kayıtta şahısla ilgili ilişkili Word dosyası açmam (yolunu düğmeyle yazdırıp, fark bir düğmeyle de o yola bağlı word dosyası açılacak) mantıklı olur mu? (D klasöründe Ahmet KARA adlı klasörün içinde ona ait Word dosyası adresinin düğmeyle yazılıp, dosyanın düğmeyle açılması) eğer mantıklı olmazsa ne tavsiye edersiniz.. mantıklıysa yardımcı olabilirmisiniz?

İkincisi: Birde sadece D sürücüsünde "personel" klasöründe"AhmetKARA" klasörünü bir düğmeyle nasıl açtırabiliriz? Düğmeyle personele ait klasör yolunu nasıl yazdırabiliriz?

Üçüncüsü: Bu program üç bilgisayarda kullanılacak, programın kısa yolunu diğer bilgisayarlara attığımda bu şekilde yolları tanıtılmış klasörler açılabilir mi? tavsiyeniz. (Ağda tablolar ve formları bölmeyi bilmiyorum.)

Biraz uzunca derdimi anlattım, ilgilenip yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak - Yazar: danke - 14/05/2009, 01:20
Task