Skip to main content

AccessTr.neT

nalbur veritabanı yardım

nalbur veritabanı yardım

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar, ödevim için nalbur veritabanı hazırlamaktayım fakat ögrenme aşamasında oldugum için bir kaç şeyi yapamadım. Yardım için size danışmak istedim, umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

accessde 4 adet tablo oluşturdum ürünler - müşteriler - siparişler - stok adlarında

1) ürün kayıtlarına göre stok takibini güncellemek istiyorum, mesela ürün tablosunun formundan yapılan ürün kayıtlarının stok tablosunada belirttiğim alanlara eklemesini nasıl yapabilirim?
2) stok kayıtlarına göre sipariş tablosuna kayıt yaparken adet yeterli değilse "istediginiz üründen bu kadar bulunmamaktadır" gibi bir mesaj nasıl oluşturabilirim? , ayrıca sipariş tarihlerini kontrol ederek tarihi bugun olanları gösteren sorgu nasıl yapabilirim?
3) sipariş kayıtlarından x firmasının verdiği siparişleri listelemesini saglayan sorguyu nasıl oluşturabilirim?
4) ürün kayıtlarından adeti 15 in altına düşen ürünleri nasıl listeleyebilirim?
5) her hangi bir tablodan kullandıgım bir alanı yeni oluşturacagım tabloda bilgileriyle birlikte nasıl oluşturabilirim?
uğraşmama ragmen yapmak için doğru dürüst bir yol bulamadım, dediğim gibi ögrenme aşamasındayım yol gösterirseni gerçekten cok sevinirim. Veritabanını tamamladıkdan sonra ihtiyaçı olan herkes için forumdan paylaşıcam

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
nalbur veritabanı yardım - Yazar: reblock - 25/12/2012, 02:54
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: ozguryasin - 25/12/2012, 03:03
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: reblock - 25/12/2012, 03:11
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: ozguryasin - 25/12/2012, 03:18
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: reblock - 25/12/2012, 03:31
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: ozguryasin - 25/12/2012, 03:38
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: reblock - 25/12/2012, 03:45
Cvp: nalbur veritabanı yardım - Yazar: ozguryasin - 25/12/2012, 15:29