Skip to main content

AccessTr.neT

Access kod bölümünde "column" ne demek ve nasıl düzenlenir?

Access kod bölümünde "column" ne demek ve nasıl düzenlenir?

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba, soracağım sorunun siz Access üstatları için çok basit olduğunu biliyorum. Ama ne var ki, ben gerçekten bu sorunun cevabını merak ediyorum.

Hazırlamakta olduğum veritabanında Kemoterapi diye bir alt form var. Orada bir tane açılan kutu var ve o açılan kutunun değerine göre diğer metin kutularına tablodan veri çekiyorum. Bunu da "Me.ilac_2 = kt_ismi.Column(2)" şeklinde kod yazarak yaptım.

Şimdi sorum şu: bu koddaki Column (daha doğrusu yanında parantez içinde yazan "2")tam olarak neyi ifade ediyor? Sorgu tasarımındaki "kt_ismi" alanından sonraki sütun sayısına denk gelen alanı mı gösteriyor? Ayrıca bu sayıların bir sınırı var mı?
Bu soruyu sormamdaki amaç; eklediğim bu örnekte herhangi bir sorun yok. Ama asıl veritabanımda sanırım Column (23)'e kadar tablodan veri çekebildim. Ama sonrasındaki verileri çekemedim.
Dlookup ile verileri çekebildim sonrasında ama gerçekten bu Column 'un nasıl düzenlendiğini merak ettiğim için soruyorum.
İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni Microsoft Access Veritabanı.rar
abahceci, 12-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Access kod bölümünde "column" ne demek ve nasıl düzenlenir? - Yazar: abahceci - 24/06/2013, 19:56