Skip to main content

AccessTr.neT

Listede çoklu seçim yapabilme ve seçili kaydın excele gönderilmesi

Listede çoklu seçim yapabilme ve seçili kaydın excele gönderilmesi

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba,

Form1 isimli bir Form tasarladım.formda yer alan listede örneğin; ada_parsel sorguladım ve 5 tane kayıt geldi diyelim ben bu 5 kayıttan bir tanesi veya tamamını seçip seçttiklerimi de ekte ki dosya da yer alan Excel dosyasında ilgili kolonlara yazılsın istiyorum. yada Excel de yer alan şablonun aynısını Access rapor da tasarlayıp önizlemesini - çıktısını alabileyim istiyorum.

isteğim ile ilgili Excel dosyasında manuel olarak doldurulmuş bir örnek te bulunmaktadır.bu örnek liste de ada_parsel i 700/1 olan, veli sonkaya isimli kişiye ait.
örneği farklılaştıradabiliriz. şu şekilde Ad - Soyad a göre sorgulama yapıp arama kısmına veli sonkaya yazdığımızda 3 farklı kayıt geliyor. ben bunlardan sadece 700/1 ada parsel de olan kaydı excele göndermek istiyorum ya da tüm kayıtları. eğer tüm kayıtları yollarsam her biri ayrı Excel de yer almalı - yada Access raporda.eğer 1000 kaydım varsa 1000 tanesini yada seçtiğim 100 tanesinin raporlama-çıktı işlemlerini yapabilsin istiyorum.
ilgilenebilecek, yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler
.rar Rapor_Test.rar (Dosya Boyutu: 107,7 KB | İndirme Sayısı: 49)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Listede çoklu seçim yapabilme ve seçili kaydın excele gönderilmesi - Yazar: Emre061 - 27/09/2013, 16:50
Task