Skip to main content

AccessTr.neT

Üretim Takip uygulaması hazırlamak istiyorum

Üretim Takip uygulaması hazırlamak istiyorum

Bu üretimini yaptığımız bir projenin sadece bir bandının ekipmanları--üretilmesi  mümkün olanlar atölyede, hazır olan parçalarında dışarıdan siparişi verilmektedir.Atölyede imatı biten parçalar, kumlama,temizlik ve boya sonrasında da nakliye.

Aslında nasıl bişey istediğimi kafamda netleştiremedim.Netleştirsem belki bir yerden başlıcam..

Atölyede imalatı başlayan biten parçalardan haberim oluyor.Mail sistemiyle gönderilen karışık bir Excel dosyasıyla..

atölyeden çıkan parçalar yukarıda belirttiğim işlemlerden geçtikten sonra sahaya alınıp nakliye için hazırlanıyor.Nakliyede sevk ettiğim parçalar ekteki dosyadan düşülüyor .Yeni bir sevkiyat listesi oluşturuluyor(giden parçalar), ayrıca ana proje dosyasından silinen parçaların harici olan parçalar kalan parçalar.Bu da bize kaç kilo,kaç adet gittiği kaç kilo kaldığı, hangi tarihte hangi parçaların gittiği hakkında bilgi veriyor.

Evet sistem en basitinden böyle bir şey, ama Excel dosyasından hangi bandın neyi gitti neyi kaldığını aramak bulmak eziyete dönmeye başladı..Siz arkadaşlarımın bu konuda tavsiyesi nelerdir.?
.rar _al__ma.rar (Dosya Boyutu: 9,58 KB | İndirme Sayısı: 347)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Üretim Takip uygulaması hazırlamak istiyorum - Yazar: spyfurky - 29/09/2014, 21:54
Cvp: Üretim ve sevkiyat takip - Yazar: secrecy - 12/05/2016, 16:03
Cvp: Üretim ve sevkiyat takip - Yazar: ahmetxaksoy - 15/08/2016, 13:09
Cvp: Üretim ve sevkiyat takip - Yazar: atoz112 - 15/08/2016, 13:56
Task