Skip to main content

AccessTr.neT

Formu tam ekran yapma ve ortalama

Formu tam ekran yapma ve ortalama

Question #1
Arkadaşlar Merhabalar,

Uzun zamandır yerli ve yabancı kaynaklardan araştırdığım ve net olarak hiç bir yerde çözümünü bulamadığım bir sorunum hakkında sizlere danışmak istiyorum.

Microsoft Access 2013 sürümü ile oluşturduğum geniş kapsamlı bir uygulamam var. Uygulama şirketimiz içerisindeki farklı kullanıcıların kendi şifreleri ile giriş yaptıktan sonra şirket sunucumuzda bulunan bir veritabanına veri girişi ve kullanıcı yetkilerine göre bu verilerin işlenmesini kapsıyor.

Normal şartlarda uygulamamı Pop-up pencere üzerinde kullanıyordum. Fakat yeni yaptığım güncellemelerle birlikte grafik ekranları tasarladım ve uygulamama entegre ettim. Bununla birlikte uygulama ekranlarımı DoCmd.Maximize komutu ile tam ekran çalışacakları hale getirdim.

Burada şöyle bir sorunum var; Uygulamam farklı ekran boyutlarında farklı alanlarda görünüyor. En küçük ekranda mükemmel bir şekilde görünürken bir üst boyuttaki ekranda sol üst köşeye yaslanmış şekilde görünüyor. Ben burada tam ekran açılan uygulamamın içerisindeki tüm nesnelerin tüm ekran boyutlarında eşit ve simetrik bir biçimde ekrana tam olarak ortalanmasını istiyorum.

Bunu sorunsuz olarak nasıl sağlayabilirim ?

İlginiz için teşekkürler.
Son Düzenleme: 08/01/2015, 14:02, Düzenleyen: uralcoder. (Sebep: Yazım hatası)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: uralcoder - 08/01/2015, 14:00
Cvp: Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: atoz112 - 08/01/2015, 14:08
Cvp: Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: atoz112 - 09/01/2015, 15:23
Cvp: Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: atoz112 - 09/01/2015, 16:20
Cvp: Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: atoz112 - 10/01/2015, 18:09
Cvp: Formu tam ekran yapma ve ortalama - Yazar: atoz112 - 17/01/2015, 15:04