Skip to main content

AccessTr.neT

Excel Verilerini Accesse Uyarlama

Excel Verilerini Accesse Uyarlama

Merhaba ;

Öncelikle formda yaptığınız değerli paylaşımlar için Çok teşekkür ederim.Uzun zaman olmasa da formunuzu takip ediyorum.
Benim  eğer yardımcı olursanız database oluşturma konusunda  önerinize ihtiyacım olacak.

Uzun zamandır Excel ile yaptığım bir projem var ancak veri tabanı mantığı ile çalışıyor.Ne yazık ki  bu yöntem artık benim iş yükümü zorlaştırmaya başladığı için Access ile bunu yapmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm.Ancak Access bilgim çok fazla olmadığı için bunun mantalitesini çok fazla kuramıyorum. Excel tablolarımın çalışma mantığını anlatarak nasıl bir yöntem izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Excel dosyamda  sırasıyla
 satınalma sipariş hareketleri sayfası(sql ) ile çekiliyor
anasayfa  adında sayfa fiyat listelerini tuttuğum ve farklı tedarikçilerden  teklif alma tarihlerine göre bir liste
sipariş veri adında bir sayfa bu sayfada satınalma sipariş hareketlerini manuel kopyalayıp makro ile anasayfadan fiyat getirmekteyim.
sipariş maliyetleri sayfası bu sayfada  sipariş verilerini makro ile getirerek maliyet merkezli maliyetlendirmekteyim.
satınalma hareketleri sayfası (sql) ile çekiliyor.
veri sayfası  satınalma hareketlerini kopyalayarak  makro ile sipariş maliyetleri  sayfasından sipariş numarasına göre ve tarihe göre veri getirmekteyim. 
satınalma maliyetleri sayfası  bu sayfaya makro ile aktarım yaparak manuel bilgiler girmekteyim.

Sipariş maliyetleri ve satınalma maliyetleri sayfası aynı zamanda kurlar sayfasından o tarihte döviz kurlarını otomatik olarak tl maliyeti döviz kuru bazında vermektedir.

Excel de bulunan bu mantığı Access veri tabanına nasıl uygulayabilirim?
SQL İle çektiğim verilerin yanına manuel fiyat nasıl girebilirim?
Bu mantığı Access veri tabanında nasıl kurmam gerekiyor konu ile alakalı yardımcı olmanızı rica ederim

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Excel Verilerini Accesse Uyarlama - Yazar: YABANIM - 26/03/2015, 14:27
Cvp: öneri - Yazar: C*e*l*o*y*c*e - 26/03/2015, 14:37
Cvp: öneri - Yazar: YABANIM - 26/03/2015, 15:57
Cvp: Excel Verilerini Accesse Uyarlama - Yazar: YABANIM - 27/03/2015, 15:19
Cvp: öneri - Yazar: atoz112 - 26/03/2015, 14:42
Cvp: Excel Verilerini Accesse Uyarlama - Yazar: atoz112 - 28/03/2015, 14:46
Cvp: Excel Verilerini Accesse Uyarlama - Yazar: YABANIM - 29/03/2015, 16:02
Cvp: Excel Verilerini Accesse Uyarlama - Yazar: atoz112 - 30/03/2015, 15:56