Skip to main content

AccessTr.neT

SQL Sorguda tarih formatında null sıkıntısı

megasoftware
megasoftware
7
3235

SQL Sorguda tarih formatında null sıkıntısı

Question #1
Saygı değer Hocalarım ve yardımcı olabilecek arkadaşlarım, Şimdiden sizlere teşekkürü borç biliyorum. Öncelikle projem çok büyük bir kısmını koymamda sıkıntı dolayısıyla bu nedenle örnek koyamadığım için özür dilerim. Sıkıntım tam olarak şu şekildedir: VT de tarih ile ilgili hücreler metin değil Tarih formatın da kayıt tutmakta, dolu olan tarihlerde yani teslim edilenler de (Case 3) sorgulamam da sıkıntı yok listeyi sağlıklı şekilde alıyorum. Ancak henüz tarih girili olmayan devam denlerde (Case 2) ise "" (Boşluk) yada Null kullanmama rağmen veriler listelenmiyor, bunlar dışında nasıl bir komut verebilirim acaba ?? Ayrıca Case 1 de listeleme ile birlikte veriler arasınsa arama yapabiliyorken diğerlerinde komutu doğru kullanmayı başaramadım...

Kod:
Select Case Tercihim

Case 1 'Bütün İşler
KONTROL = "SELECT Servis_Tbl.ID, Servis_Tbl.Cari, Servis_Tbl.Gsm, Servis_Tbl.Urun, Servis_Tbl.Marka, Servis_Tbl.Model, Servis_Tbl.Tutar, Servis_Tbl.Alinan, Servis_Tbl.Kalan, Servis_Tbl.Kayit_Tarihi, Servis_Tbl.Teslim_Tarihi FROM Servis_Tbl WHERE (((Servis_Tbl.Cari) Like Forms!Ana_Frm!Aranan2 & " * ") And ((1)=1)) ORDER BY Servis_Tbl.ID DESC"
    Me!Liste.RowSource = KONTROL
    Liste.Requery
    Liste.Selected(1) = True

Case 2 'Devam Edenler
KONTROL = "SELECT Servis_Tbl.ID, Servis_Tbl.Cari, Servis_Tbl.Gsm, Servis_Tbl.Urun, Servis_Tbl.Marka, Servis_Tbl.Model, Servis_Tbl.Tutar, Servis_Tbl.Alinan, Servis_Tbl.Kalan, Servis_Tbl.Islem_Tarihi, Servis_Tbl.Teslim_Tarihi FROM Servis_Tbl WHERE Islem_Tarihi = Null ORDER BY Servis_Tbl.ID DESC"
    Liste.Requery
    Liste.Selected(1) = True

Case 3 'Teslim Edilenler
KONTROL = "SELECT Servis_Tbl.ID, Servis_Tbl.Cari, Servis_Tbl.Gsm, Servis_Tbl.Urun, Servis_Tbl.Marka, Servis_Tbl.Model, Servis_Tbl.Tutar, Servis_Tbl.Alinan, Servis_Tbl.Kalan, Servis_Tbl.Kayit_Tarihi, Servis_Tbl.Teslim_Tarihi FROM Servis_Tbl WHERE Teslim_Tarihi <> Null ORDER BY Servis_Tbl.ID DESC"
    Liste.Requery
    Liste.Selected(1) = True

Son Düzenleme: 06/05/2016, 15:13, Düzenleyen: megasoftware.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
SQL Sorguda tarih formatında null sıkıntısı - Yazar: megasoftware - 06/05/2016, 15:07