Skip to main content

AccessTr.neT

Futbolcu Veritabanı üzerinde arama formu oluşturma

Futbolcu Veritabanı üzerinde arama formu oluşturma

Question #1
.rar FootballDatabase.rar (Dosya Boyutu: 2,31 MB | İndirme Sayısı: 74)

Arkadaşlar herkese merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Access üzerinde bir proje ödevimiz var. Bir veritabanı oluşturacağız. Bizim konumuz ise futbolcu veritabanı. 2982 adet futbolcu verisini öncelikle Excel e kopyalayıp oradan Access e aktardık.

Verilerimiz;
[Resim: do.php?img=6231]

Proje ödevimizde en az 5 tablo, 5 adet sorgu(3'ü parametreli), 5 adet form(en az bir tanesi hesaplamalı), 2 rapor ve bir tane de switchboard olması gerekiyor. Access'e daha yeni başladığımdan bunları yapmakta yeterli bilgiye sahip değilim. Şu anlık ilk sorum ise;

1) Futbolcular için bir arama formu oluşturmak istiyoruz. Bunu nasıl tasarlayarak yapabiliriz?

Elde etmek istediğim şey isteğe bağlı girilen tüm veriler için formun altında sonuçlar tablosunun oluşması. Yani örneğin ismin bir kısmını girdiğimde isminin içinde o harfleri barındıran futbolcuların bulunması, buna ek olarak yaş kutusuna bir veri girdiğimde bulunan sonuçlar içinde o yaşta olan futbolcuların bulunması gibi bir formu oluşturmayı amaçlıyorum. Yaşları bir aralık olarak da girebilmek çok daha güzel olurdu. Bütün alanlar için gelişmiş bir sorgu formu oluşturmak istiyorum kısaca.

Şimdiden çok teşekkürler. İyi forumlar.
Son Düzenleme: 29/05/2016, 13:41, Düzenleyen: furkanulu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Futbolcu Veritabanı üzerinde arama formu oluşturma - Yazar: furkanulu - 29/05/2016, 11:12
Cvp: Access Proje Ödevim - Yazar: atoz112 - 29/05/2016, 11:31