Skip to main content

AccessTr.neT

Üretim Süreç Takibi ve Raporlama Uygulaması

Samet Çağlayan
Samet Çağlayan
4
2357

Üretim Süreç Takibi ve Raporlama Uygulaması

Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle çok güzel bir site yapmış oldukları için yöneticilere teşekkür ederim. Ben şimdiye kadar Excel üzerinde satış, stok, sorgulama işlemleri ile ilgili çalışmalar yaptım. Yeni işimde ise bunlardan daha ileriye geçmek için Access veritabanı ile çalışmak istiyorum. Ekli dosyada istediklerimi karşılayacak bir veritabanı oluşturduğumu düşünüyorum. Ancak Access'te yeni olduğumdan ve sitede yaptığım araştırmalardan kendime uygun bir örnek bulamadığımdan sizden öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Sorularım şunlar:

1-Ekteki veritabanı örneğimde SIPARIS tablosunda sadece URUNKODU bilgisini talep ettim. Ancak herhangi bir sorgulama yaparken buradaki URUNKODU'na bağlı diğer ürün bilgilerini de listeleyebilir miyim? yoksa SIPARIS tablosuna da diğer ürün bilgilerini girmem mi gerekiyor?
  2-Veritabanını Access'te oluşturuyorum ancak sorgulama ve rapor çekme konusunda Access yardımcı olabilir mi? Yoksa Excel Vba ile mi çalıştırsam daha iyi olur?
  3-İlerde ürünlerin mikroskopik görüntülerini de veritabanına eklemek istiyorum. Bu konuda sorun yaşar mıyım?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar
.rar üretimsüreçtakip.rar (Dosya Boyutu: 17,85 KB | İndirme Sayısı: 95)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Üretim Süreç Takibi ve Raporlama Uygulaması - Yazar: Samet Çağlayan - 19/12/2016, 13:08
Task