Skip to main content

AccessTr.neT

Revizyonlu Kopyala Yapıştır Uygulaması

Revizyonlu Kopyala Yapıştır Uygulaması

Çözüldü #1
Merhabalar,

Ekli örneğimde gerçekleştirmek istediğim birşey var. Bununla ilgili daha önce gönderdiğiniz şu kodu;
Kod:
Dim GRevizyon As Integer

If IsNull(Me.revizyon) Or Me.revizyon = "" Then

Me.revizyon = "R1"

Else

GRevizyon = Val(Mid(Me.revizyon, 2, Len(Me.revizyon)))

Me.revizyon = "R" & GRevizyon + 1

End If

ve şu kodu;

Kod:
Dim AccessTr_EskiKimlik As Integer
Dim AccessTr_EskiAlan As String

AccessTr_EskiKimlik = Me.Kimlik
AccessTr_EskiAlan = Me.alan1

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Me.alan1 = AccessTr_EskiAlan

DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO Tablo2 ( alan2, Kimlik ) SELECT Tablo2.alan2, " & Me.Kimlik & " FROM Tablo2 WHERE (((Tablo2.Kimlik)= " & AccessTr_EskiKimlik & "));"
DoCmd.SetWarnings True

birbirleriyle sentezleyerek çeşitli şekillerde kullandım ama istediğimi elde edemedim. İstediğim şey şudur;

Düğmeye basıldığında "alt formda" yeni kayıt açılacak, bu yeni kayıtta revizyon değerleri R1 olacak, ALAN2 değerleri aynen gelecek. (ben ALAN2 de gerekli değişiklikleri manuel yapacağım) Daha sonra düğmeye tekrar bastığımda yine "alt formda" yeni kayıt açılacak bu kez revizyon değerleri R2 olacak ve ALAN2 deki son yapılan değişiklikler ne ise onlar kopyalanıp yapıştırılacak. Yani her düğmeye basışım, "alt formdaki" yeni kayıtta revizyon değerini 1 arttırırken ALAN2 değerlerinin son  hallerini kopyalayıp yapıştıracak.Örnek;

R0......Dede
R0....Nene
R0....Hala
olsun. Düğmeye basınca "alt formdaki" yeni kayıtta;
R1....Dede
R1....Nene
R1...Hala

gelecek. Devamında ben bu ALAN2 değerlerini manuel değiştirdiğimde yani;

R1.....Enişte
R1....Amca
R1....Dayı

yaptığımda tekrar düğmeye basarsam "alt formdaki" yeni kayıtta;

R2....Enişte
R2....Amca
R2....Dayı

gelmeli.
Gönderdiğiniz kodları nasıl organize edersem edeyim yeni kayda hep 3-6-9-12 şeklinde eski verilerle birlikte katlayarak veri kopyaladı. Bir de revizyon değerlerinde hep ilk kaydın revizyonunu bir arttırdı, son kaydı baz aldıramadım. Bunda sizin hatanız yok tabiki, ben senaryonun bu hale geleceğini öngöremediğimden basit örnekler üzerinden sizden çözüm istemiştim.

Bu arada Tablo ilişkilerinde bir değişiklik yapmamalıyım. Çünkü "ANA FORM" yeni bir kayıt açarsam aynı senaryolar bu kayıt içinde diğerinden bağımsız olarak işlemeli.
Teşekkürler..
.zip Revizyonlu_kopyala_yapistir.zip (Dosya Boyutu: 32,49 KB | İndirme Sayısı: 3)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Revizyonlu Kopyala Yapıştır Uygulaması - Yazar: notrino - 27/08/2018, 21:32
Task