Skip to main content

AccessTr.neT

Birden Fazla Seçime Göre Tutar Hesaplama

Birden Fazla Seçime Göre Tutar Hesaplama

Çözüldü #1
Merhabalar,

Fırıncı bir arkadaşa gelir gider programı yapmaktayım ve takıldığım bir konu için yardımınızı arz ediyorum. Şöyle ki;

ekmek_cinsi tablosu var veriler (poğaça, baston, trabzon) 
servis_tezgah tablosu var veriler (servis, tezgah)
ekmek fiyatlandırma tablosu var veriler (ekmeğin cinsini ekmek_cinsi tablosundan açılır kutu ile seçiyorum, satış yerini servis_tezgah tablosundan seçiyorum ve buna göre bir fiyat belirleyip bunu bir text box a yazıyorum.

Şimdi sorum şu;
Ekmek_satış tablom ve bunun formu var. ben ekmek satış formumda açılır kutu ile ekmek cinsini seçeceğim (bunu ekmek_cinsi tablosundan alacak) , satış yerini açılır kutu ile seçeceğim (servis_tezgah tablosundan alacak) ve bir text box da satış adedini yazacağım. Son olarak alttaki text box a ekmek_fiyatlandırma tablosundaki verilerek göre adet fiyatı ile text box a satış adedini yazdığım sayıyı çarpıp bana tutarı verecek.

Ama bir türlü iki seçeneğe baktırıp bunun fiyatını tablodan aldırarak işlemi yaptıramadım.

Yardımınızı arz ederim.

(program henüz yapım aşamasında olduğundan şifre ile girişte yönlendirmeler eksik o yüzden shift tuşuna basılı tutarak inceleyiniz)
.zip Olgun Ekmek Fırını.zip (Dosya Boyutu: 2,77 MB | İndirme Sayısı: 5)
huzun_bulutu, 05-10-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Birden Fazla Seçime Göre Tutar Hesaplama - Yazar: huzun_bulutu - 01/11/2018, 08:54
Task