Skip to main content

AccessTr.neT

Liste Kutusundaki Alana Tabloda Hesaplanmamış Değerlerin Toplamını Getirme.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
10
1558

Liste Kutusundaki Alana Tabloda Hesaplanmamış Değerlerin Toplamını Getirme.

Çözüldü #1
F_01_MasaGiris formuna bir liste kutusu ekledim.Liste kutusunda masano ve tutar adlı 2 alan var, satır kaynağı olarak da T_44_AdisyonFisiAktar tablosundan oluşturulan sorgu var. Yapılmak istenen şu 175 masamız var  toplamda ve resimde örnek olarak 1 numaralı masa bekleme moduna alınmış şekilde dolu ( aktif ) durumda. Liste kutusunda bekleme moduna alınmış aktif masaların, masa numarası 1.kolonda adisyonfişindeki siparişlerin toplam tutarıda 2.kolonda olmak üzere göstermek istiyorum. Oluşturduğum sorgu sonucu tablo yapısının işleyişinin doğal sonucu olarak bana sadece 1 numaralı masanın, masano bilgisini  gösteriyor. Liste kutusunun 2.kolonunda Aşağıdaki Örnekten hareketle 65 TL'lik tutarı gösteremiyorum.
        Burda amacım beklet moduna alınmış masalar hangi sekmede olursa olsun liste kutusunda  masa numarası ve tutarı göstermek ve Listede üzeinde tıklayarak ilgili adisyonun formuna sekmelerde gezmeden kolayca ulaşabilmek. Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

[Resim: do.php?img=8824]

[Resim: do.php?img=8822]

[Resim: do.php?img=8823]
.rar Cactus_Cafe.rar (Dosya Boyutu: 153,49 KB | İndirme Sayısı: 4)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 11/02/2019, 21:59, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Liste Kutusundaki Alana Tabloda Hesaplanmamış Değerlerin Toplamını Getirme. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 11/02/2019, 21:54
Task