Skip to main content

AccessTr.neT

Aşağı Ve Yukarı Yuvarlama ( Ve Toplama İşlemleri )

Aşağı Ve Yukarı Yuvarlama ( Ve Toplama İşlemleri )

Çözüldü #1
hocam merhaba yine başka konu ile ilgili takıldığım bir sorunum var. elimde mahallelerden oluşan bir tablom var ve bu tablolardan delege hesaplamak istiyorum . bir dernek için fakat hesabım biraz karışık bana yardım ederseniz ( ki her başım sıkıştığında çok yardımcı oldunuz ) sevinirim.

sistemden istediğim.

ilce_delege_sayısı 399 ile sabitlenecek ve bir ilçenin kaç mahallesi varsa 399-mahalle sayısı ( 399 ile o ilçeye ait mahalle sayısı çıkarılarak ilce_delege_formül alanına sayı yazılacak. mesela ; aladağ ilçesinin 5 mahallesi varsa, ilce_delege_formül alanına 399-5= 394 yazacak. )

ilce_delege_formül alanına yazılan sayı küsüratlı yazılacağı için , bu alandaki küsüratsız sayı ise kusuratsız_toplam yazan sütunun içine küsüratsız olarak yazacak.

kalan küsürat ise ; kusurat sütünuna aktarılacak.

eğer kusurat sütünundaki sayı 0,50 ve üzerindeyse kusuratagore_dagıtılan_delege sütünuna 1 yazacak.

en son olarak mahalle_net_delege sütununda toplam=her_mahalleye_1_delege + kusuratsız_toplam+ kusuratagore_dagıtılan_delege

olarak sonucu verecek.

excelde yazdığım formüllü tabloyu da ek kısma ekliyorum bunu Access ile yapmak istiyorum.

şimdiden çok teşekkür ederim.
.rar delege hesaplama.rar (Dosya Boyutu: 697,38 KB | İndirme Sayısı: 8)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Aşağı Ve Yukarı Yuvarlama ( Ve Toplama İşlemleri ) - Yazar: omergenc7 - 11/09/2019, 13:46
Task