Skip to main content

AccessTr.neT

Kritere Göre Hesaplama (Yardım)

Kritere Göre Hesaplama (Yardım)

Çözüldü #1
Merhaba değerli arkadaşlar.

Besyö öğrencilerine yapılacak olan test için bir uygulama hazırlamamız gerekiyor. Uygulamanın içeriği kısaca şu şekilde olacak;

- Cinsiyetine göre, örneğin 40 şınavın 16-20 yaş aralığında bir erkek öğrenci için puanı 70 iken, 24 yaşından büyük bir erkek öğrenci için puanı 82 olacak.
Bu 40 şınavın 16-20 yaş aralığında bir bayan öğrenci için ise puanı  100 iken 24 yaşından büyük bir bayan öğrenci için puanı 88 olacak.

Programdaki kriter mantığı kısaca yukarıdaki anlattığım şekilde olacak. Kaç gündür işin içinden çıkamadık, türlü türlü hesaplama yöntemi diyoruz ancak tecrübesizliğimizden ve bilgisizliğimizden olsa gerek, düzgün bir mantık kuramadık.

Yazımın ekinde eklediğim programda ŞınavErkek ve ŞınavBayan isimli 2 tablo oluşturdum. Orada erkekler için şınav tekrar sayısı ve yaş aralığına göre alacağı puan ile aynı işlemin bayanlar için yapılan puanlaması mevcut.

Form üzerinde şınav hesabını yapmamız için yardımcı olabilir misiniz? Yapacak olan arkadaşımın sadece şınav hesabını yapması yeterli, oradaki mantığa göre biz mekik, barfiks ve koşu için hesaplamaları yaparız.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, saygı ve selamlarımla.
.zip BesyoTakip.zip (Dosya Boyutu: 49,52 KB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 10/01/2020, 02:01, Düzenleyen: sancaktar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Kritere Göre Hesaplama (Yardım) - Yazar: sancaktar - 10/01/2020, 01:51
Cvp: Kritere Göre Hesaplama (Yardım) - Yazar: berduş - 10/01/2020, 15:28
Task