Skip to main content

AccessTr.neT

Weekday İle Haftalık Ajanda Hazırlamak

M_Kemal_Askeri
M_Kemal_Askeri
4
746

Weekday İle Haftalık Ajanda Hazırlamak

Çözüldü #1
Herkese selam,

Ekte gönderdiğim örnekte "Frm_Ajanda_Haftalik" adında bir formum var ve bu formda kullanıcının kaydettiği Hatırlatmalar kayıtlı. Bu formu hazırlamaktaki maksadım kullanıcının içinde bulunduğu hafta içerisinde (Hatırlatma tarihi) alanına göre yapması gereken işlerin gün gün görüntülenmesidir. Formun düşündüğüm kullanım maksadına uygun tasarımı henüz tamamlanmadı. Ancak formda da görüleceği gibi formun üzerine herbiri bir günü temsil eden 7 adet ListBox (kaynağı "Tbl_Ajanda" tablosu) var. Kullanıcı "Frm_Ajanda" formunda hazırladığı hatırlatmalar bu Listboxlarda "hatırlatma tarihi" alanına uygun olarak filtrelenecek ve böylece kullanıcı hangi gün ne işlem yapacağını görecek. Yani başta dediğim gibi mimarisini bilgim dahilinde sürdürüyorum.
Bu kadar laftan sonra asıl soruma gelmek istiyorum; hem örnekte hem de eklediğim ekran görüntüsü resminde de görüleceği üzere Weekday fonksiyonunu internetten gördüğüm örneklerden ListBox'lara uyarlamaya çalıştım ama maalesef tarihlerin yıl bölümleri 1899 veya 1900 yılllarına gitti. ve maalesef birkaç defa denememe rağmen düzeltemedim. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. (resim üzerinde tarihleri kırmızı kutu ile işaretledim.

Şimdiden teşekkür ederim.
.rar Yeni_Ornek_5290.rar (Dosya Boyutu: 2,18 MB | İndirme Sayısı: 11)
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Weekday İle Haftalık Ajanda Hazırlamak - Yazar: M_Kemal_Askeri - 18/02/2020, 22:30