Skip to main content

AccessTr.neT

Forma birden fazla alt form bağlamak ve ado ile kayıt sistemi

Forma birden fazla alt form bağlamak ve ado ile kayıt sistemi

Çözüldü #1
Arkadaşlar daha önce açtığım konuyu anlaşılır olması için örneğimi sadeleştirerek tekrar ekliyorum.
--Çalışmamın esas formu olan frm_AnaMenu den olayı seçerek  "OLAY TOPLANTI AÇ" butonuyla frm_olay_icin_toplanti_karari formuna ulaşıyorum. Bu formun kayıt kaynağı tbl_disiplinolayi tablosu (olay bilgisi, konusu vb gelmesi için)
----frm_olay_icin_toplanti_bilgileri formu frm_olay_icin_toplanti_karari formunun alt formu olması gerek. Bu formda tbl_karar_olay tablosuna bağlı (yani toplantı kararları burada tutulacak)
-----frm_olay_icin_gundem_maddeleri formu ise frm_olay_icin_toplanti_bilgileri alt formu. Çünkü toplantıya ait gündem maddeleri bu alt form vasıtası ile tutulacak. Bağlı olduğu tablo=tbl_kurul_olay_gundem

Şimdi. Ben herbir olayla ilgili birden fazla toplantı düzenleyerek kararlar alıp, düzenleyip,silip yazdırabilmeliyim.
Bunu ado mantığıyla yapmaya kalkıştım. Bu formların ilişkisi, bağlanması nasıl olmalı. ve butonların kodlarında nasıl bir düzenleme yapmalıyım. Kısa bir örekle açıklaya bilirseniz seinirim. Özellikle formların alt formlara bağlanması.
.rar ornek.rar (Dosya Boyutu: 54,88 KB | İndirme Sayısı: 5)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Forma birden fazla alt form bağlamak ve ado ile kayıt sistemi - Yazar: SeferŞANLI - 12/04/2020, 21:16
Task