Skip to main content

AccessTr.neT

C# Sqlserver'dan Kullanici Giriş İçin Yetki Kontrolü Yapmak

C# Sqlserver'dan Kullanici Giriş İçin Yetki Kontrolü Yapmak

Merhaba C#'da bir ödev üzerine çalışıyorum, Yapmış olduğum ödevde öğrenci ve öğretmen otomasyonu adlı bir çalışma ve programa devam ederken Kullanıcı giriş sayfasında VeriTabanında örk: A Kullanıcısı Yetki  = 0 ise Öğretmen Yetki = 1 ise Öğrenci Olacak Şekilde Formlara yönlendirme yapmak istiyorum. ben Yetki 0 ve 1 kısmını el ile yazdım ama birtürlü düzeltemedim örnek olarak dosyayı ve veritabanını eke bırakacağım yardım ederseniz sevinirim ödeve 30.05.2020 son tarihi

class KullaniciGiris
    {

SqlConnection srvbaglanti = new SqlConnection("Data Source=DESKTOP-R1FVRB9;Initial Catalog=ogr_otomasyon;Integrated Security=True");
        SqlCommand komut;
        SqlDataReader reader;
        string Yetki = "0";

public void GirisYap(string kullaniciadi, string sifre, Form Giris)
        {
            komut = new SqlCommand("SELECT * FROM ogr_kullanicilar WHERE  Ogr_Kullanici_Adi='" + kullaniciadi + "' AND Ogr_Kullanici_Sifre='" + sifre + "'", srvbaglanti);
            srvbaglanti.Open();
            reader = komut.ExecuteReader();

if (reader.Read())
            {
                if (Yetki == "0")
                {
                    //öğretmen Giriş Sayfası

MessageBox.Show("Giriş Başarılı Öğretmen Paneline Yönlendiriliyorsunuz...", "Bilgi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
                    Form1 AnaSayfa = new Form1();
                    Giris.Hide();
                    AnaSayfa.ShowDialog();
                    Application.Exit();
                }
                else if (Yetki == "1")
                {
                    // Öğrenci Giriş Sayfası
                    MessageBox.Show("Giriş Başarılı Öğrenci Paneline Yönlendiriliyorsunuz...", "Bilgi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
                    OgrenciPanel OgrenciSayfasi = new OgrenciPanel();
                    Giris.Hide();
                    OgrenciSayfasi.ShowDialog();
                    Application.Exit();
                }
                else
                {
                    MessageBox.Show("SİSTEMSEL BİR HATA OLUŞTU...", "Bilgi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
                    MessageBox.Show("HATA KODU : NONE_YTK_001...", "Bilgi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
                }
            }
            else
            {
                MessageBox.Show("Kullanıcı Adı veya Şifreniz Hatalıdır...", "Bilgi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
            }
            srvbaglanti.Close();
            srvbaglanti.Dispose();
        }
    }

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
C# Sqlserver'dan Kullanici Giriş İçin Yetki Kontrolü Yapmak - Yazar: ferda23 - 24/05/2020, 13:35
Task