Skip to main content

AccessTr.neT

Kayıt Varsa Güncelle Yoksa Yeni Kayıt Oluştur

Kayıt Varsa Güncelle Yoksa Yeni Kayıt Oluştur

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar.

Ekteki örnekte bir sipariş ve planlama çalışması yapmaktayım. Birbiri ile ilişkili 6 tablo (siparis**) ve bunlara bağlı 1 adet form mevcut. 
Yapı olarak formda sipariş müşteri bazında kaydı açılıp sonrasında gerekli planlamalar yapılmakta. 
Sipariş numaraları benzersiz olup bu numaralar üzerinden mükerrer kayıt kontrolü oluşturdum. 
Yapmak istediğim formda girilen sipariş numarası mükerrer kayıt kontrolünde vbYesNo kullanarak kayıt mevcut ise ilgili sipariş noya ait verilerini forma geri yükleyerek yapılacak düzenlemeler sonrasında kaydı güncellemek veya iptal etmek. 

Mükerrer kaydı kontrol edebiliyorum, siparişi ilgili tablolardan sorgulayıp recordset oluşturarak formda ilgili alanlara yüklemeleri yapabiliyorum ancak güncellemek istediğimde birincil anahtar hatası ile güncellemeleri yapamıyorum. Nerede hata yaptığım, nasıl düzeltebileceğim hususlarında bana yol gösterebilecek deneyimli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Şimdiden sonsuz teşekkürlerim ve en derin saygılarımla.

Murtaza AF
.rar Soru_Ornegi.rar (Dosya Boyutu: 413,76 KB | İndirme Sayısı: 18)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Kayıt Varsa Güncelle Yoksa Yeni Kayıt Oluştur - Yazar: MURTAZAAF - 13/08/2020, 15:38
Task