Skip to main content

AccessTr.neT

Bağlı Tablolu Projede Güncelleme

Bağlı Tablolu Projede Güncelleme

Arkadaşlar,
Bağlı tablolu çalışan ağ paylaşımlı projede yapılan güncellemelerin tüm kullanıcılara iletilmesi için kullandığım formu paylaşmak istedim.
Kullandığımız linkleri paylaşamayacağımdan yerine .............. kullandığım için örneği tasarım görünümünde inceleyiniz.

Kodlar içerisindeki;
Formların Olduğu Ön uç veritabanı adı: "........._fe.accde"
strLastFile : Arka uç tablonun bulunduğu klasor
DbPrgr : Kopyalanıp yapıştırılacak ön uç veritabanının olduğu klasor

Çalışma prensibi :
"........_fe.accde" veritabanının içerisinde olduğu klasör ağda paylaşılır.
Kurulum ve güncelleme formu ile bu klasör ağdan çekilir ve kullanıcı PC de temp klasörüne atılır.
Aynı zamanda ( '.............Ink') masaüstünde programın kısayolu oluşur.

Kullanıcıların kullandığı veritabanı için yapılan güncellemeler ağda konumlanan bu klasöre de işlenir.(....._be.accdb değil)
Kullanıcı formunda bir denetimle güncel sürümün kullanılıp kullanılmadığı denetlenir.
(Benim uygulamamda kullanıcı bilgilerinin olduğu bağlı tabloda 'klsgnc' alanı var.
Bu alandaki değer 1 ise program direk çalışıyor, 2 ise sadece ......._fe.accde değişiyor, 3 ise klasör değişiyor
Kullanıcı veritabanını açtığında kullanıcısına göre güncellenme uyarısı geliyor ve veritabanı kapanıyor)

Kurulum ve güncelleme formu ile yeni klasör ya da program çekiliyor, böylece güncel hali kullanılmış oluyor.

'klsgnc' alanındaki değişimi ise başka bir veritabanı ile hallediyorum.
Güncelleme yapınca alandaki 1 değerini tüm kullanıcılarda değiştiren güncelleme sorgusu kullanıyorum.
.rar Kurulum_Guncelleme.rar (Dosya Boyutu: 4,69 MB | İndirme Sayısı: 16)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bağlı Tablolu Projede Güncelleme - Yazar: mozuer - 06/10/2020, 22:24
Task