Skip to main content

AccessTr.neT

Form Üzerinden Kriterleri Girilen Sorgu Kriter Alanı Boş İse Herşeyi Sorgulasın

Form Üzerinden Kriterleri Girilen Sorgu Kriter Alanı Boş İse Herşeyi Sorgulasın

Çözüldü #1
Merhabalar Değerli Hocalarım.

Vesileniz ile öğrendiklerimi uygulayarak işlerimi pratikleştirdiğim ve tek elde toplamaya başladığım bir veritabanı oluşturuyorum. Ancak yine karşınıza boyumu aşan bir soru ile çıkmak zorunda kaldım affınıza sığınarak yine bana öğretebileceklerinize ihtiyacım var.

Ekte göndermekte olduğum örnekte bir adet tablo, bir sorgu ve bir form mevcut.

Tablodaki alanların çokluğuna bakmayın lütfen asıl çalışmamdaki tablolarımdan birtakım verileri tek tabloda soruma örnek oluşturması için birleştirdim.

Form sorgum için kriterlerin belirlendiği yer. Burada iki tarih arası sorgulamada ya da kriterlere göre sorgulamada bir sorun yaşamıyorum. Formda textbox veya combobox şeklinde kriter alanları var. Burada textboxlar  -Like "*"- temelinde comboboxlar ise seçilen veri bazında sorgu kriterlerini teşkil ediyor. Yapmak istediğim ise şu:

"Bu alanların herhangi birisine kriter girilmez ise o alan ile ilgili herşeyi sorgulasın, kriter var ise o bazda sorgulama yapsın. "

Ne yaptıysam bunu beceremedim. Nasıl yapabileceğim hususunda bana yol gösterip açıklayabilecek Hocalarımdan desteklerini rica ediyorum.

Göstermiş olduğunuz sabır ve ilginize çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

Murtaza AF
.rar soru3.rar (Dosya Boyutu: 76,05 KB | İndirme Sayısı: 11)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Form Üzerinden Kriterleri Girilen Sorgu Kriter Alanı Boş İse Herşeyi Sorgulasın - Yazar: MURTAZAAF - 12/10/2020, 14:54
Task