Skip to main content

AccessTr.neT

Ana Tabloya Bağlı Alt Tablodaki Verilerin İçine Başka Tablodan Kayıt Ekleme

Ana Tabloya Bağlı Alt Tablodaki Verilerin İçine Başka Tablodan Kayıt Ekleme

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba nasılsınız? iyi akşamlar herkese. Konuyu açmadan önce birçok arama yaptım ancak cevap bulamadım. Arkadaşlar iş yerimizde yaptığımız sevkiyatların geriye dönük kayıtlarını tuttuğumuz bir program kullanıyoruz. Bu program üzerinde SEVK YOLU tablosu bizim ana tablomuz diğerleri de alt tablolarımızdır. Ek'lerde görülceği üzere aralarındaki ilişki SEKV YOLU--<ARA NUMARASI--<SEVK BILGI ANA TABLO--<SEVK BILGI ALT TABLO şeklindedir. Bazen sevkiyatların gönderilmesi, sırasına göre bir sonraki sevkiyata girilmesi gerekiyor bu şekilde olan kayıtları da AKTARILACAKLAR tablosunda tutuyoruz ve gönderileceği zaman gelince ARA NUMARASI tablosunda yeni bir ara numarası verip bunun altına maalesef ilgili kodu bir türlü aşamadığımız için manuel olarak aktarıyoruz. Kopyala yapıştır yapıyoruz.

Sizin yardımlarınıza ihtiyacım olan kısım şöyledir ki; access, tabloları kontrol ettiğimiz form üzerinden aktar butonuna bastığımda AKTARILACAKLAR tablosundaki kayıtları SEVK YOLU VE ARA NUMARASI kriterlerine göre, SEVK BILGI ANA TABLO ve SEVK BILGI ALT TABLO isimli tablolardaki veri karşılıklarına aktarabilsin, tek bir sevk yolu altında mükerrer ara numarası olmuyor ancak farklı sevk yolu içinde aynı ara numarası olabiliyor. Yani Kargo Uçağı sevkinin içinde kendine göre 1 ara numarası varken THY nin de içinde kendine göre 1 ara numarası olabiliyor. Bunlar mükerrer değil bize göre ancak Kargo Uçağı sevkinin içinde ikinci bir "1" ara numarası olmuyor eğer ilgili kayıt açılmışsa daha önceden bunun altına girebilsin sistem, çok teşekkür ediyorum şimdiden  Img-grin
.rar takip programı.rar (Dosya Boyutu: 34,33 KB | İndirme Sayısı: 16)
Son Düzenleme: 11/01/2021, 01:13, Düzenleyen: nazurabi.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ana Tabloya Bağlı Alt Tablodaki Verilerin İçine Başka Tablodan Kayıt Ekleme - Yazar: nazurabi - 10/01/2021, 21:01
Task