Skip to main content

AccessTr.neT

Access'in Kendi Sağladığı Bazı Güvenlik Tedbirleri Aşılabilir Mi?

Access'in Kendi Sağladığı Bazı Güvenlik Tedbirleri Aşılabilir Mi?

Çözüldü #1
Merhabalar. Öncelikle kullandığım office programının ingilizce olması ve Accessi de bu program üzerinden öğrenmiş olmam nedeniyle bazı anlatımlarda mecburen ingilizce terimleri kullanmak zorunda olduğum için özür dilerim.
Accesste üzerinde çalıştığım program açılışında bir formu otomatik açıyor. Bu formun yüklendiğinde (OnLoad) olayında DoCmd.ShowToolbar "Ribbon", acToolbarNo komutu var ve bunun sayesinde üstmenu kapatılıyor.
Access'in  CustomizeQuickAccessToolbar - MoreCommands - CurrentDatabase (bir yerde Access seçenekleri - geçerli veri tabanı şeklinde okumuştum) komutlarının ardından ulaştığım kısımdan
Use Access Special Keys (Muhtemelen Türkçe programda Klavye kısayollarına izin ver şeklinde olacaktır)
Display Navigation Pane (hani tabloları sorguları vs gördüğümüz yer)
Allow Full Menus (Yeni bir şeyler eklediğimiz yukarıdaki menu)
Allow Default Shortcut Menus (Sağ tıklama ile açılan menu)
bu menuleri kapattığımda
ekranda sadece açılış formu görüntüleniyor ve artık hiçbir şekilde sağ tıklayıp tasarım görüntüleme vs yapılamıyor. Bu durum benim için yeterli görünüyor ancak;
Ben bu yöntemle hazırladığım programı bir başkasına verdiğim takdirde, o kişi arka plana ulaşıp form veya sorgular içerisindeki hesaplamaların nasıl yapıldığı bilgisine ulaşabilir mi?
Teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Access'in Kendi Sağladığı Bazı Güvenlik Tedbirleri Aşılabilir Mi? - Yazar: Mesut Ayaz - 11/03/2021, 15:12
Task