Skip to main content

AccessTr.neT

Listede Boş Alan Tıklama Hatası Ve Run-time Error '13'

Listede Boş Alan Tıklama Hatası Ve Run-time Error '13'

Çözüldü #1
Değerli hocalarım. Yaklaşık 2000 kayıtlı bir tablom ve bağlı formlarım mevcut. Ancak 2 sıkıntı yaşıyorum. Örnek bir kopyasını veri güvenliğini sağlayarak küçük ve incelenebilir hale getirdim.

1. sıkıntım : 'Kayipsahislistesi' formunda filtreleme yaptığımda listede filtreleme meydana geliyor. İstediğim veriye tıklayacağım sırada yanlışlıkla listede boşluğa tıklayınca hata veriyor. Bu hatayı vermesini istemiyorum. Çünkü sürekli hızlı iş yapmaya çalıştığımdan listede boşluğa tıklayabiliyorum.

2. Sıkıntım : 'Kayipsahislistesi' sol alt kısmına sayaç koydum. Sitede araştırmalarım sonucunda eklemiştim. Çok da işime yarıyor. Paylaşanın eline sağlık şimdiden. Sorunum: Bazen "Ben listeye çift tıklayıp güncelleme yapıp geri döndüğümde, yeni kayıt eklediğimde, yada ilk formun yüklenişi esnasında" run-time error '13' type mismatch hatası vermesi.

Tüm kodlarımı, veri girişi yaptığım alanları kontrol ettim. Veri türüyle bağlantılı olduğunu öğrendim ancak veri türlerimde problem göremedim.  Kırmızı renkli olarak yazdığım yerde ki gibi 3 çeşit olay esnasında bu hatayla karşılaştım. Bu hatanın çözümüyle ilgili ne yapmam gerekiyor. Tüm verileri silip el ile tekrar mı yazmam gerekiyor. Bu konuda yorumunuzu bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
.rar HATAKISIMLI.rar (Dosya Boyutu: 60,79 KB | İndirme Sayısı: 4)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Listede Boş Alan Tıklama Hatası Ve Run-time Error '13' - Yazar: aydin5353 - 30/09/2022, 22:52