Skip to main content

AccessTr.neT

Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma

Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma

Çözüldü #1
Kolay gelsin hazırladığım puantaj tablosunu tamamladım sıkıntısız çalışıyor, fakat ayın tüm günlerine "D" harfi yerine 1 yazmasını ve hafta sonunda olan renklendirmeyi kaldırmak istedim. Yani aktardığım tablomda ilk açılışta tüm denetimlere 1 rakamının gelmesini istiyorum. Pazar günü renklendirmeyi vbred kısmını vbwhite yaparak hallettim. Veri Ekle kodlarının içinde
Alıntı:    If (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU = "" Then
                        rs1(i) = "T": T = T + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    ElseIf (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU <> "" Then
                  ' TrhGunu = "Cumartesi" Or
                        Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    Else
                        rs1(i) = "D"
                    End If

If RTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: RT = RT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbMagenta
                    If DTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: DT = DT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbCyan

End If

"D" olan kısımları ve "T" olan kısımlar 1 yapınca denetimlere 1 rakamı geliyor fakat hesaplama olayı dağılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, amacım çalışıyorsa 1 çalışmıyorsa senelik izin, rapor,ücretsiz izin değil normak tatil günüyse 0 yazmak.
.rar puantaj.rar (Dosya Boyutu: 81,27 KB | İndirme Sayısı: 11)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - Yazar: angelos - 11/10/2022, 15:42
Task