Skip to main content

AccessTr.neT

İki Tablodan Bir Forma Veri Çekme

İki Tablodan Bir Forma Veri Çekme

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar
Benim yaptığım programda bir teklif formu hazırlıyorum ve teklif hazırlarken bilgileri tekrar yazmaktansa yazılan formdan çekmesini istiyorum. Fakat nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim. Birde her harfe göre sayı üretebilirmiyim. zaten örnek üzerinde herşeyi yazdım fakat buradada açıklayayım. satınalma talep formunda yazılan sipariş formum var. Teklif hazırlarken sipariş formunun numarasını girdiğimde siparişleri tekrar yazmamak için bilgilerin form numarasına göre gelmesini istiyorum. aynı şekilde firmayı seçtiğimdede kişi ve telefon bilgilerinin o firmaya göre gelmesini istiyorum. Birde satınalma talep formumda yukarıda bulunan bölümler var. Kalıphane - depo - üretim - muhasebe gibi ben bunlardan hangisini seçersem teklif formumda da bu birimin başharfine göre numara oluştursun istiyorum. yani kalıphanyi seçtiğim de k-1 ....k-10 gibi daha sonra depo seçili olduğundada yine kalıphanenin numarasına bakmadan kendi hangi numarada kaldıysa oradan devam etmesini istiyorum. şimdiden hocalarıma ve ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
.rar VERİTABANI.rar (Dosya Boyutu: 470,72 KB | İndirme Sayısı: 109)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İki Tablodan Bir Forma Veri Çekme - Yazar: sinan55 - 04/11/2010, 10:56
Task