Skip to main content

AccessTr.neT

İl İlçe Uygulamasında Parametre Hatası

İl İlçe Uygulamasında Parametre Hatası

Merhaba;
Evet ilişkisiz yaptım. Siz tekrar olması gereken denetim kayanağını seçiniz.
Ayrıca, illler ve ilçeler tablolarızda sayısal veri tuttuğunuz alanları neden Kısa Metin veri tipi seçtiğinizi anlamadım. İl ve ilçe ID değerleri tek haneli rakalmlarda 01,02,03... şeklinde gelirken bunu sorgu ile açılır kutu form kontrolüne aldığınızda sıfır değeleri siliniyor ve sizin bir önceki örneğinizdeki gibi çalışmıyor. Bu hali ile çalışması için ben sorgunuzda güncelleme yapmıştım. Yeni bir alan ekleyip eğer IL_ID karekter sayısı 1 ise başına sıfır koy dedim.
Ayrıca ilk örneğinizdeki çalışmama nedenlerinde biri de sorgu içindeki denetim kriterinin alt form içindeki bir alandan gelmesi. Alt forma ait bir form kontrülüne nasıl erişiliri araştırmanızı tafsiye ederim.
Tbl_Müsteri tablonuzdaki KayıtılıOlduğuİl alanıda direk 4 şeklinde yazılmış, bunun 04 şeklinde olması gerek.
Bence siz Kısa Metin olarak atadığınız ama sayısal veri saklayıp bunun üzerinden ilişki kurarak değer getirdiğiniz tüm alanları bir daha kontrol edin.
Kesin çözüm ise sayısal verileri Sayı tipine çevirin.
İyi çalışmalar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İl İlçe Uygulamasında Parametre Hatası - Yazar: direnist - 18/05/2018, 00:54
Task