Skip to main content

AccessTr.neT

Sonuçsuz Sorguya Başvurma Ve #hata Sorunu

olcay.akkaya
olcay.akkaya
5
1712

Sonuçsuz Sorguya Başvurma Ve #hata Sorunu

(18/03/2019, 11:18)ozanakkaya yazdı: Merhaba, sorduğunuz soruya göre, soruya çözüm mü arayayım, soruyu mu çözmeye çalışayım bilemedim.

Uygulamanızda, frmenvanter isimli formda, 

1-) metin kutularında hangi değerlerin olması gerekiyor.
2-) Konu başlığında belirttiğiniz #hata durumu, hangi durumda bu formda gözüküyor. #hata iletisini görebilmem için tabloda hangi verilerin olması gerekli.

Hocam kolay gelsin.
Benim dosyamda derdimi tam anlatamamış olabilirim. Şimdi basit bir örnek ekliyorum. örnek isimli dosyayı incelerseniz:
Form1 formunun kayıt kaynağındaki sorguda txt1 alanının ölçütü Form2 deki sec alanı. Benim buraya girdiğim değere göre sorgu da en az bir satır varsa Metin 4 alanına Form1'de ki toplam alanı olan Metin2 deki değer geliyor. Ancak benim seç alanına girdiğim tarihe göre sorguda sonuç çıkmıyorsa Metin 4 alanı #hata getiriyor.
Çözüm olarak da düzenlenmiş dosyasında Form1 formunun kayıt kaynağına UNION ile tblFason tablosundan sorgu ekledim. Bu şekilde çalıştığında tblOrnek tablosundan seçtiğim kritere göre sonuç getirmezse tblFason tablosundan gelen sonuç sorgunun sonucu oluyor. Buda Form1 deki alanın boş olmasını ve bu alana başvuran Form2 deki metin kutusunun #hata vermesini engelliyor.
Benim sormak istediğim bu yöntem uygulandığında sorun yaşanır mı? Eğer bu yöntem doğru değilse bu sorunu başka türlü nasıl aşabiliriz.
.rar örnek.rar (Dosya Boyutu: 57,63 KB | İndirme Sayısı: 5)
Son Düzenleme: 18/03/2019, 12:18, Düzenleyen: olcay.akkaya.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sonuçsuz Sorguya Başvurma Ve #hata Sorunu - Yazar: olcay.akkaya - 18/03/2019, 12:15
Task