Skip to main content

AccessTr.neT

Accessde Gün Gün Görevdeki Personel Sayısına Göre Yemek Parası Hesaplama

Accessde Gün Gün Görevdeki Personel Sayısına Göre Yemek Parası Hesaplama

öncelikle ay(12) yada günler(365) için ayrı tablolara gerek yok
tek tablo yeter 2 alan olacak personeli tanımlayan kimlikID ve tarih alanı yeterli bence
gunu takip edecek birine de gerek yok, sorgu tabloya eklenen son tarihe bakarak aradaki günleri ekleyebilir.
gerisi için bir yorumda bulunamam sistemler ilgili daha ayrıntılı bilgi verip sahte bilgilerle dolu 10-15 kayıtlık bir ornek VT eklerseniz en kısa zamanda ilgilenmeye çalışrırım
yalnız bilgisayar erişimi her zaman mümkün olmadığından zaman alabilir
iyi çalışmalar
Teşekkür ederim hocam , ilk konu açtığımda örnek var orda nasıl çıktı alacağımın Excel resmide var.yazının altına ekledim
1 - olur tarihi 2 alanları boş
2 - personel isimleri var ama aynı isimden 3 tane, tablonuzdaki kimlik alanını kişi kimliği olarak mı alacağım
ayrıca sistemin nasıl işlediğine dair daha ayrıntılı bilgi de gerekli
ayrıntılı bilgiyi özel mesaj olarak atabilirsiniz.
haklısınız hocam, en kısa  zamanda inşeAllah verdiğiniz fikirler doğrultusunda yeni bir örnek eklerim
merhaba hocam,  Şuan yaptıklarım.   2 ana şart ve her ikisi için 2 alt şart. gerçekten yapması değil algoritması çok zorladı beni.

1 ana şart... görevi sonlanmış hesaplanmamış olanlar
    a) son hesap varmı? varsa al yoksa tarih 1  i al
    b) görevi devam ederken hesaplanmamışt alt şartı---> zaten direk tarih1 den tarih 2 ye kadar tablodaki tarihlere +1 koyup hesaplandı yazıyor 
    c) görevi devam ederken hesaplanmış alt şartı ---> daha önce son hesap tarihi aldırıp üzerine bir gün ekleyip bugunün tarihine kadar tablodaki ilgili alanlara + 1 koyuyor  hesaplandı yazıyor

2 ana şart    görevi devam edenler
     a  son hesap varmı? varsa al yoksa tarih 1 al
     b) daha önce hesaplanmamış      hesap yaptığı zaman tarih 1 ile bugunü alıp, tabloda ilgili günlere +1 koyuyor.    ama görev devam ettiği için hala hesaplanmadı yazıyor. sonraki hesapbı için son hesapt alıyor
     c) daha önce hesaplanmış  hesap  yaptığı zaman sonhesapt alıp üzerine bir gün koyuyor , sorguda sonhesapt+1 ile bugün arasına ilgili tablodaki tarihlere +1 koyuyor

hocam bu şekilde yaptım formu. liste kutusundada personelleri ve gördükleri işlemleri listelettim  işe yarıyor. büyük boyutlu tablodan kurtuldum ancak.   benim hesaba katmadığım birşey var ilçe ilçe lazım. her ilçe için: geçen sene , bu sene ve sonraki sene olmak üzere lazım, bu şekilde bütün ilçelerin toplu sayısını gün gün veriyor.  ilçe sayısı sabit olsa atıyorum 10 ilçe on tanede tarih yapar 20 sutunla kurtarırıdım ama sabit olmayabilir. Bu konuda bana yol göstererek yardımcı olursanız sevinirim en sağlam nasıl olur
Son Düzenleme: 11/12/2019, 10:46, Düzenleyen: ferdiqq.
yeni sorunun eskisi ile bir ilişkisi yoksa yeni konu açıp çalışmanızın son halini ekleyerek sormanız daha uygun olur, çünkü çalışmanızın son halini görmediğimden sorunuzu tam olarak anlayamadım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task