Skip to main content

AccessTr.neT

Tek Sütunlu Sorgu Oluşturma

Tek Sütunlu Sorgu Oluşturma

(22/10/2020, 19:20)feraz yazdı:
DoCmd.RunSQL
Yukarıdakinisilip alttakiniekleyin.
CurrentDb.Execute

ilginize çok teşekkürler,
burada verileri aktaracağımız hedef tablo ("YeniTablo") farklı bir Access dosyasının içerisinde olursa;  kaynak dosya ile aynı klasör altnda;  "TempDB.accdb" adında

Kodu nasıl düzenlememiz gerekir?

iyi akşamlar.
Rica ederiz.
4.mesajdaki alttaki yeri düzenlemeniz gerekecek sanıyorum.
Bende fazla anlamıyorum accessten lakin alttaki satırın açık accessin bağlanısını olduğunu anlıyorum.
Alttaki kısma bağlantı adresi yazılacak heralde.Mobilden bir örnek kod bulursam eklerim örnek açısından.

CurrentProject.Connection
(22/10/2020, 20:42)truhi yazdı: ilginize çok teşekkürler,
burada verileri aktaracağımız hedef tablo ("YeniTablo") farklı bir Access dosyasının içerisinde olursa;  kaynak dosya ile aynı klasör altnda;  "TempDB.accdb" adında

Verdiğim son koddaki ekleme sorgusunun bulunduğu kısmı aşağıdaki ile değiştirmeniz yeterli.

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "SELECT " & GAlan & " INTO " & GTabloAdi & " IN '" & CurrentProject.Path & "\TempDB.accdb" & "' FROM KISILER;"
DoCmd.SetWarnings True
(23/10/2020, 13:31)ozanakkaya yazdı:
(22/10/2020, 20:42)truhi yazdı: ilginize çok teşekkürler,

Verdiğim son koddaki ekleme sorgusunun bulunduğu kısmı aşağıdaki ile değiştirmeniz yeterli.

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "SELECT " & GAlan & " INTO " & GTabloAdi & " IN '" & CurrentProject.Path & "\TempDB.accdb" & "' FROM KISILER;"
DoCmd.SetWarnings True
ilgi ve alakanız için çok teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task