Skip to main content

AccessTr.neT

Hergün Yenilenen Tablo Ve Eski Tabloların Saklanması

Hergün Yenilenen Tablo Ve Eski Tabloların Saklanması

Çözüldü #1
Merhabalar şuanda petshopum için Access te kendime günlük kasa verilerini tutacağım bir veritabanı hazırlıyorum.

Benim sorunumun tabloları girişleri hazırladım bir sonraki gün tabloyu sıfırdan açmak istiyorum eski tablonun kaydınında durmasını istiyorum. Şuanda sürekli aynı tablo üzerine girmek zorunda kalıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kayıtları tek tabloda tutmanın ne gibi bir sakıncası var?
Söylediğiniz sistemde yıl sonu 365 tane tablo oluşacak. Tarihe göre veri girişi yapılıp, bu tarihe göre de filtreleme yaptırılabilir.
Ekte dosyayı yükledim. istediğim her tabloda bulunan satış tutarı alanlarının toplamlarını yeni bir tabloda yada raporda toplamak.

yani kasa_defteri1 tablosu ilgili ayın birinci gününü temsil etmekte ve bu şekilde aynı tablodan 31 adet oluşturdum. 
ay sonu diye bir sorgu yada forma yada yeni bir tablo ve rapor farketmez. tüm 31 adet tablonun satış tutarlarının toplamlarını vermesi.
.rar kasa_defteri.rar (Dosya Boyutu: 47 KB | İndirme Sayısı: 3)
Öncelikle, KASA_DEFTERİ_03 adında tablo SATIŞ TUTARI adında da alan olmaz. tbl_kasadefteri_03 ve satis_tutari olmalı. Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyiniz. 

Forma veya rapora metin kutusu oluştur, denetim kaynağına

=Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_01");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_02");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_03");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_04");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_05");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_06");0)+Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_07");0)+........

şeklinde kod ekle. Kodun sonundaki ..... yerine 
Nz(DSum("[SATIŞ TUTARI]";"KASA_DEFTERİ_08");0)
şeklinde tüm tabloları eklemelisin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da