Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: cuneyt - Cevaplar: 38 - İzleme: 31123
Access programlarımıza üst açılır menü ve sağ klik menü ekleyelim
Merhaba,
Access ile yapmış olduğunuz programınıza üst açılır menüler, Araç çubuğu komut menüleri ve sağ click ile menülerle ulaşılmak istenen sonuçlara kolayca menüler açarak, çok daha güzel görünümlü programlar hazırlayabilirsiniz..

Üst açılır menüleri yapmak için makrolardan faydalanıyoruz. Öncelikle Makrolardan yeni seçerek tasarımda açılan makroya sonrasında üstte "xyz" yazan (çok küçük yazılmış) Access butonunu tıklıyoruz bu bize şu koşulu sağlıyor; makroda sadece "eylem" ve "açıklama"
Yazar: direnist - Cevaplar: 1 - İzleme: 2638
Access penceresinde üst açılır menü hk..
Merhaba.
Konunu başındaki örnek uygulamadan esinlenerek kendi uygulamama üst açılır menüler ekledim. Ben bunlardan program hakkında bilgi veren "Program Hakkında" isimli üst açılır menü sekmesi içinde yapacağımız uzun açıklamalar için nasıl satır başı yapabileceğimi merak ediyorum. Bu menüler macro kullanılarak yapıldığından mesaj içeriği ilgili makronun ileti kısmına yazılıyo ve buraya yazılanlarda da "& vbcr &" komutunu kullanarak satır başı yapamıyoruz. konu hakkında yardımlarınızı rica ede
Yazar: KCMZ - Cevaplar: 8 - İzleme: 4526
üst açılır menü
arkadaşlar iyi geceler
böylebir soru kurallara uygun mu bilmiyorum.
access örnek uygulamalarında cüneyt hocamın anlattığı üst açılır menü hakkında daha ayrıntılı anlatım yada kaynak bullabilirmiyiz.
Yazar: hyavuz - Cevaplar: 4 - İzleme: 2177
Alt Form - Üst Form İlişkisi
İki Adet Tablo Oluşturdum.

Burada Servis ve Digiturk tablosunu nasıl ilişkilendiririm.

Yani işleyiş şöyle kişi üye olurken bilgileri (Digiturk Tablosuna)
giriliyor. Daha sonra arıza bilgileri alt forma (Servis Tablosuna)
giriliyor Üyenin bilgileri altında servis bilgilerini görebilmem lazım.
Yazar: Tombakoglu - Cevaplar: 16 - İzleme: 9402
Form üst bilgisinde menü oluşturma
AccessTr.net üyeliğine katılalı 20 gün oldu, bu arada çok sayıda örnek çalışmalarınıza indirip, faydalanıyorum; hepinize teşekkür ederim,

Access hakkında bilgim olmasada;sizlerin sayesinde öğreneceğimi umuyorum. Bu gibi örneklerden faydalanarak yapmış olduğum bu çalışmamda; form üst bilgisinde açılan kutu ile menü gibi işlem yapabilmekteyim, İşlem makro ile yapılmakta olup, menü listesi açılan kutunun üstünde yazan (Tablo, Form, Sorgu ve Rapor) tablolar açılarak; tablo içerisine oluşturduğum
Yazar: firdevs - Cevaplar: 4 - İzleme: 4834
form alt bilgi, üst bilgi bölümleri ne için kullanılır?
alt bilgide hangi işler için çalışılır?
üst bilgi neye yarar?
ayrıntı bölümünün özelliği nedir?
masela hesaplanacak bir alanı neden alt bilgi bölümüne alıyoruz?
Yazar: mantars - Cevaplar: 3 - İzleme: 2705
Raporda sayfa üst/alt bilgisi gösterip gizleme
Dizayn ettiğim bir raporda Sayfa alt bilgisinde "ARA TOPLAM" alanlarım mevcut ve bu alanların kenarlık stilleri 'düz çizgi' olarak ayarlı.

Ayrıca rapor alt bilgisi bölümünde aynı alanların genel toplamı alınıyor.

Ancak sorunum son sayfada "genel toplam" satırından sonra ve "sayfa alt bilgisi" bölümünde boş bir satır (sanırım kenarlık stili düz çizgi olarak ayarlanmasından dolayı) çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Aynı şekilde rapor tasarımıma ilk sayfada görünmemek üzere bir aktarılan
Yazar: starturk - Cevaplar: 2 - İzleme: 1834
üst formdaki butonlarla alt forma veri girmek
Günaydın arkadaşlar
ekli örnekte yapmak istediğim üst formda bulunan butonlarla alt forma satır eklemek. butonun resim yazısını alt formdaki ders field'ine yazılabilmesi ve her kayıtta sıra numarasını bir arttırması. birkaç örnek yapmaya çalıştım ancak bir kaç satır verisi bulunan kayıt örneğine geldiğimde sıra numarası yine birden başladı.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Yazar: firewallworm - Cevaplar: 2 - İzleme: 865
Üst Formdaki Sql i Alt Formda Gösterme ??
Öncelikle Merhaba ,
bnm sorunum Access de bi bir kaç tane tablo olucak ve bir tane form olucak bu formda textbox button felan olcak daha sonra bu textbox a yazılan sql(tablolarla ilgili) ifadelerini yazınca aşağıda olan alt form a ileticek sonucu .. bunu yapabilecek var mı ?
Yazar: abdulvahap - Cevaplar: 8 - İzleme: 4667
dinamik sorgu formunu üst bilgisiyle excele aktarma
iyi akşamlar arkadaşlar formunda baya gezindim seruz hocanın Excel ile ilgili örnekleri var ama kendime uyarlayamadım ekteki resimlerde de görüleceği gibi alt formdaki mevcut durumun excele üst bilgisiyle atmasını istiyorum, sorgudaki satır üst bilgilerinin görünmemesini istiyorum nasıl formülle komut girmem lazım... yardımcı olursanız sevinirim...