Skip to main content

#EvdeKal


Etiketler
Yazar: GencerX - Cevaplar: 8 - İzleme: 3719
Formların pencerede belli bir alanı kullanmaması...
Access penceresinin sol tarafında menü görevi gören kalıcı bir form var. diğer formları açtığımda ve formların boyutunu değiştirdiğimde (örn. maximize ettiğimde) menü formunun kapladığı alanı kullanmasın istiyorum. nasıl yapabilirim?
Yazar: Hakan - Cevaplar: 21 - İzleme: 7839
Alanı Count etmek ve başka bir alanda Sum işlemi?
Merhabalar,

eklediğim örnekte yapmak istediğim, flight alanını saydırmak ve pirce alanını toplatmak istiyorum. Bir de ne yaptıysam olmadı price alanına ne yazarsam yazayım TL olarak görnüyor benim istediğim auto € para birimi görünmesi..

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

iyi çalışmalar,
Yazar: nadinb - Cevaplar: 5 - İzleme: 2419
formdaki iki alanı toplatamıyorum lütfen yardım edermisiniz
arkadaşlar merhaba,
oluşturduğum formda bazı alanları sorgudan alıyorum. istediğim form3 teki ilk okuma ve son okuma değerlerini toplatıp tüketilen miktara yazmak ama ben sadece son okuma değerini yazdırabildim bu konuda bana yardımcı olurmusunuz nerde hata yapıyorum.bu iki alanı sayı olarak bir değişkene de atadım.şimdiden teşekkürler
Yazar: GencerX - Cevaplar: 5 - İzleme: 3270
Giriş Maskesi ile bir alanı kısmen görünür kısmen görünmez yapmak
Bir metin alanının bir kısmını görünür, bir kısmını ise * ile gösterebilir miyiz? Yapmak istediğim şu: Kredi kartı numarasının ilk 4 ve son 4 karakterlerini görünür, diğer karakterleri ise "*" ile görünmez (kamufle) yapmak istiyorum.
Yazar: aktif42 - Cevaplar: 5 - İzleme: 1827
sorgudaki alanı güncelleme
Değerli forum üyeleri ve yöneticileri,

Diyelimki 01.06.2009-30.06.2009 aralığındaki alımları gösteren bir sorgumuz var. Üreticiler adlı bir de tablomuz var.
Fiatlar üretici bazında değiştiği ve ay sonunda belli olduğu için
üretici tablosundaki fiat ve kesinti yüzde oranını göre (bu kısım her ay kendimizce yazılıyor)
sorgudaki verilerin kaynağını teşkil eden tablodaki verilerin fiat ve kesinti yüzde oranını nasıl güncelleyebilirim.

Saygılarımla...
Yazar: ogulcan92 - Cevaplar: 3 - İzleme: 2287
Ücretsiz çevrimiçi saklama alanı
Müziğinizi, videolarınızı, fotoğraflarınızı, programlarınızı vb yükleyin, kullanın, paylaşın üctetsiz olarak 10 Gb alan sadece aya bir kere oturum açma ile linkler devamlı aktif kalıyor peş peşe indirme yapabiliyorsunuz inceledikçe özelliklerini göreceksiniz ve uplodlarınızı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.Link aşağıdadır.

www.4shared.com
Yazar: gilmorefb - Cevaplar: 2 - İzleme: 2052
formdaki bir alanı girince diğer alanların tablodaki değerlerden otomatik olrk yazılm
ben alt forumdaki adedi birim fiyatı çarpıp fiyatı yazdırıcam ifadeyi oluşturdum. ama bayiler bu formu dolduracağı için ürün noyu girdiğinde adı ve birim fiyatın otomatik olarak yazılmasını istiyorum.nasıl yapabilrim. acil cevap verirsenz çok sevinirm
Yazar: perisanoglu - Cevaplar: 21 - İzleme: 7384
Raporda Yazdırma Alanı Formdan Ayarlama yapılırmı?
Herkese kolay gelsin arkadaşlar..İnternette ve forumumuzda araştırdım benzer örnek bulamadım..forma bağlı rapordaki yazdırma alanlarını form üzerinden ayarlayabilirmiyiz...yani forma konulacak 4 tane buton ile raporda bulunan tüm alanları yukarı aşağı sağa ve sola kaydırabilirmiyiz raporu açmadan? kaydırma hızıda ctrl tuşuna basılı tutanarak kaydırılan hızda yani yavaş hızda olacak şekilde..kendim epeyce deneme yaptım ama maalesef yapamadım..bu işlemi Access penceresi gizlenmiş veri tabanında ac
Yazar: yakupkiris - Cevaplar: 2 - İzleme: 2106
ASP alanı açılabilir mi?
Site yapımı üzerine merakımız olması sebebiyle Access Excel VB gibi alanların yanı sıra ASP ve Html üzerine bir konu alanı açılabilir mi? Çalışmalarınızı her yönüyle takip etmekteyim teşekkürler..
Yazar: koymen - Cevaplar: 7 - İzleme: 2841
Ana formdan alt formdaki alanı saydırmak
Merhabalar,

bire çok ilişkili bir form oluşturdum. Ana formda kayıtlar arasında ilerledikçe ana formdaki metin kutusuna alt formdaki lişkili kayıt sayısını nasıl yazdırırım;?

teşekkürler..